REKLAMA
REKLAMA

Pomógł bezdomnemu. 30-latek mógł wrócić do kraju

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Policjant ustrzyckiej komendy pomógł bezdomnemu mężczyźnie. 30-letni obywatel Czech miał na sobie podarte buty i stare ubranie. Ten widok tak poruszył funkcjonariusza, że postanowił mu pomóc i podarował mu swoje rzeczy, zakupił buty, żywność oraz dał mu pieniądze na drogę powrotną do swojego kraju.

W piątek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku przekazali policjantom z Ustrzyk Dolnych bezdomnego mężczyznę. Po ustaleniu jego tożsamości okazało się, że jest to 30-letni obywatel Czech. Mężczyzna nie był poszukiwany i mógł ruszyć w dalszą drogę. Tego dnia panował niesprzyjające warunki atmosferyczne, dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych pieniędzy, a widok jego zniszczonego ubrania przykuwał uwagę.

Jeden z policjantów widząc trudne położenie, w jakim znalazł się bezdomny mężczyzna, postanowił mu pomóc. Oddał mu swoje ubrania, dał ciepłe skarpety, zakupił nowe buty oraz żywność i środki higieniczne. 30-latek poinformował funkcjonariusza, że chciałby wrócić do domu. Policjant przekazał mu pieniądze na bilet autobusowy i rozpisał na kartce przystanki autobusowe.

Obywatel Czech podziękował funkcjonariuszowi za okazaną pomoc.

Zdjęcie poglądowe / pixabay.com

KPP Ustrzyki Dolne

24-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)