REKLAMA
REKLAMA

Pomógł bezdomnemu. 30-latek mógł wrócić do kraju

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Policjant ustrzyckiej komendy pomógł bezdomnemu mężczyźnie. 30-letni obywatel Czech miał na sobie podarte buty i stare ubranie. Ten widok tak poruszył funkcjonariusza, że postanowił mu pomóc i podarował mu swoje rzeczy, zakupił buty, żywność oraz dał mu pieniądze na drogę powrotną do swojego kraju.

W piątek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku przekazali policjantom z Ustrzyk Dolnych bezdomnego mężczyznę. Po ustaleniu jego tożsamości okazało się, że jest to 30-letni obywatel Czech. Mężczyzna nie był poszukiwany i mógł ruszyć w dalszą drogę. Tego dnia panował niesprzyjające warunki atmosferyczne, dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych pieniędzy, a widok jego zniszczonego ubrania przykuwał uwagę.

Jeden z policjantów widząc trudne położenie, w jakim znalazł się bezdomny mężczyzna, postanowił mu pomóc. Oddał mu swoje ubrania, dał ciepłe skarpety, zakupił nowe buty oraz żywność i środki higieniczne. 30-latek poinformował funkcjonariusza, że chciałby wrócić do domu. Policjant przekazał mu pieniądze na bilet autobusowy i rozpisał na kartce przystanki autobusowe.

Obywatel Czech podziękował funkcjonariuszowi za okazaną pomoc.

Zdjęcie poglądowe / pixabay.com

KPP Ustrzyki Dolne

24-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)