REKLAMA
REKLAMA

Poszedł z dziećmi na plac zabaw. Interwencja Policji (VIDEO)

Materiał filmowy nie pochodzi z naszego regionu, ale chcemy nim zapytać Państwa, czy spotkaliście się z podobnymi sytuacjami? Policjant chce wylegitymować mężczyznę, który z dziećmi wyszedł na plac zabaw. Z opisu filmu dowiadujemy się, że jest to „zamknięty plac zabaw należący do jedno-klatkowego małego bloku”.

Jak wiemy zaostrzyły się przepisy w związku ze stanem epidemii, który został ogłoszony w Polsce. I tak za gromadzenie się czy bezpodstawne przemieszczanie grozi mandat do 500 zł.

 

O komentarz do sytuacji na filmie poprosiliśmy rzecznik sanockiej Policji.

– Nie da się na podstawie tak krótkiego fragmentu filmu ocenić postawy tego policjanta. Czy doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza, czy też nie. Oczywiście, gdy w danym przypadku są zebrane materiały, że mogło dojść do przekroczenia uprawnień prowadzone jest wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne. Sprawa może mieć także finał w prokuraturze – mówi asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

W powiecie sanockim (od soboty) w związku z artykułem 54 kodeksu wykroczeń sanoccy policjanci interweniowali 26 razy. Skierowano 8 wniosków do sądu. Wystawiono 3 mandaty karne. W 15 przypadkach sprawa została zakończona pouczeniem.

Dłuższy fragment interwencji.

red.
video: youtube.com / Bartize PL
foto: kadr z filmu

09-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)