REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Poszedł z dziećmi na plac zabaw. Interwencja Policji (VIDEO)

Materiał filmowy nie pochodzi z naszego regionu, ale chcemy nim zapytać Państwa, czy spotkaliście się z podobnymi sytuacjami? Policjant chce wylegitymować mężczyznę, który z dziećmi wyszedł na plac zabaw. Z opisu filmu dowiadujemy się, że jest to „zamknięty plac zabaw należący do jedno-klatkowego małego bloku”.

Jak wiemy zaostrzyły się przepisy w związku ze stanem epidemii, który został ogłoszony w Polsce. I tak za gromadzenie się czy bezpodstawne przemieszczanie grozi mandat do 500 zł.

 

O komentarz do sytuacji na filmie poprosiliśmy rzecznik sanockiej Policji.

– Nie da się na podstawie tak krótkiego fragmentu filmu ocenić postawy tego policjanta. Czy doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza, czy też nie. Oczywiście, gdy w danym przypadku są zebrane materiały, że mogło dojść do przekroczenia uprawnień prowadzone jest wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne. Sprawa może mieć także finał w prokuraturze – mówi asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

W powiecie sanockim (od soboty) w związku z artykułem 54 kodeksu wykroczeń sanoccy policjanci interweniowali 26 razy. Skierowano 8 wniosków do sądu. Wystawiono 3 mandaty karne. W 15 przypadkach sprawa została zakończona pouczeniem.

Dłuższy fragment interwencji.

red.
video: youtube.com / Bartize PL
foto: kadr z filmu

09-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)