REKLAMA
REKLAMA

Poszukiwania mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. GOPR-owcy w akcji

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sobotę (15 sierpnia) pierwsze zgłoszenie do Centrali w Sanoku wpłynęło już o godz. 3.00 rano. Policja poprosiła o pomoc w poszukiwaniu mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Na szczęście niedługo po zadysponowaniu Ratowników ze Stacji w Cisnej mężczyzna zostaje odnaleziony żywy.

Następnie ok. godz. 12.00 Ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych zostali zadysponowani na Przełęcz Wyżniańską do kobiety z drgawkami i objawami neurologicznymi. Na miejsce wezwano helikopter Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, który zabrał panią w stanie ciężkim do szpitala.

Ci sami Ratownicy ok. godz. 15.00 zostali wezwani do kobiety po utracie przytomności na zbocze Krzemienia. W tym wypadku również zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ratownikiem Pokładowym GOPR, ale nie mając pewności czy ze względów pogodowych (zanosiło się na burzę) będzie w stanie poszkodowaną zabrać, ze Stacji w Ustrzykach Górnych wyrusza kilku Ratowników z zestawem do ręcznego transportu. Na szczęście Ratownikowi 10 udaje się bezpiecznie wylądować i zabrać poszkodowaną do szpitala.

Niemal równocześnie z tym zdarzeniem przychodzi zgłoszenie do poszkodowanego na szlaku na Małą Rawkę. Ratownicy spod Tarnicy zostają przekierowani w tamto miejsce. Pan z urazem stawu skokowego zostaje zwieziony i przekazany Załodze Ratownictwa Medycznego.

Następnie ok. godz. 18.00 Ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Cisnej udzielają pomocy kobiecie z urazem stawu skokowego na szlaku z Wetliny na Przełęcz Orłowicza. Po zaopatrzeniu, poszkodowana zostaje zwieziona i przekazana rodzinie.

Niedziela była już spokojna. Informują GOPR-owcy. 

źródło: GOPR Bieszczady

17-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)