REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Zaatakował ratownika medycznego pogrzebaczem! (ZDJĘCIE)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Dziś (15 bm.) w jednej z miejscoowści w powiecie brzozowskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia.  Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący w Nozdrzcu, po udaniu się w miejsce zgłoszenia, został zaatakowany pogrzebaczem. Tylko opanowanie i zwinność ratownika, zapobiegła tragedii.

– Mężczyzna był agresywny wobec Ratowników Medycznych, nie wyraził też zgody na przeprowadzenie badania. Nasz Ratownik – kierownik ZRM podczas wręczania Karty Medycznych Czynności Ratunkowych został zaatakowany przez pacjenta pogrzebaczem kuchennym. Napastnik został obezwładniony przez Policjantów, którzy również byli w miejscu wezwania. Agresor był pod wpływem alkoholu! – czytamy w relacji przedstawionej przez ratowników z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Zniszczona przyłbica. Foto: BPR

„KARETKA BEZ RATOWNIKA MEDYCZNEGO JEST TYLKO SAMOCHODEM”

„Drodzy pacjenci… w czasie panującej pandemii staramy się ze wszystkich sił chronić Was, Wasze rodziny oraz samych siebie najlepiej jak tylko potrafimy i dlatego też używamy dodatkowych Środków Ochrony Indywidualnej (kombinezony, maski, maseczki, przyłbice itp) w których pracuje nam się bardzo ciężko, często nawet kilkanaście godzin w kombinezonie, który musi być szczelny i nie przepuszcza ani grama powietrza, a takie zachowania jak opisane powyżej bardzo skutecznie „podcina nam skrzydła”.

Pamiętajmy, że osoba udzielająca pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz podejmująca medyczne czynności ratunkowe korzysta z ochrony przewidzianej w kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych. Za napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10″ – czytamy w dalszej części wpisu.

15-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (6)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

to ma swój konkretny cel2020-10-15 14:22:13
0 1
w czasie czego??? pandemii???! jakiej pandemii... haha, żartownisie :-) raczej plandemii
jasne kur!@#wa2020-10-15 14:23:24
0 1
w czasie ściemy raczej a nie pandemii... :-)
Romek2020-10-15 14:44:32
0 0
Skąd tam była policja? Kto wzywał? Jakiś jasnowidz?
cel i kur.. jeszcze żyjecie ?@2020-10-15 14:48:03
0 0
Zaraza tkwi w umysłach opozycji i takich rozwydrzonych szczeniaków którzy tu stukają
Żule z JP II - vis a vis przychodni2020-10-15 14:49:08
0 0
Takiej pijaczynie nie można najpierw strzelić z bańki a dopiero później pomoc?
On2020-10-15 19:24:30
0 0
Do "Żule z JPII" Niestety nasza pisowska policja i Straż Miejska ma to w dupie.Osobiście wezwałem patrol policji po tym jak najbardziej agresywny żul po odmowie dania mu złotówki wyrwanym palikiem uszkodził mi rower.Na drugi dzień zgodnie z poleceniem patrolu udałem się na Komendę Policji i złożyłem obszerne zeznanie dołączając zdjęcia uszkodzonego roweru/mogę te zdjęcia udostępnić Redakcji/Do dziś żadnego odzewu.A żul dalej hasa.Zaczepia wszystkich,kobiety mężczyzn dzieci a w razie nie spełnienia jego żądań oddala się na pewną odległość i wyzywa kobiety od lesbijek od starych k...w. a o epitetach w stosunku do mężczyzn już nie wspomnę.Nie nadają się do powtarzania.Zbyt wulgarne Jedna z ekspedientek na moje pytanie dlaczego podaje pani alkohol takim ludziom odpowiedziała bo mnie też zwyzywa Droga Redakcjo Drogi Panie Redaktorze Mateuszu.Proszę sprawdzić moją wiarygodność i sprawdzić na Polcji moje zeznania.Proszę niech Pan do mnie odzdzwoni 605215734 A mojemu przedmówcy dziękuję z poruszenie tematu.