REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Zaatakował ratownika medycznego pogrzebaczem! (ZDJĘCIE)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Dziś (15 bm.) w jednej z miejscowości w powiecie brzozowskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia.  Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący w Nozdrzcu, po udaniu się w miejsce zgłoszenia, został zaatakowany pogrzebaczem. Tylko opanowanie i zwinność ratownika, zapobiegła tragedii.

– Mężczyzna był agresywny wobec Ratowników Medycznych, nie wyraził też zgody na przeprowadzenie badania. Nasz Ratownik – kierownik ZRM podczas wręczania Karty Medycznych Czynności Ratunkowych został zaatakowany przez pacjenta pogrzebaczem kuchennym. Napastnik został obezwładniony przez Policjantów, którzy również byli w miejscu wezwania. Agresor był pod wpływem alkoholu! – czytamy w relacji przedstawionej przez ratowników z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Zniszczona przyłbica. Foto: BPR

„KARETKA BEZ RATOWNIKA MEDYCZNEGO JEST TYLKO SAMOCHODEM”

„Drodzy pacjenci… w czasie panującej pandemii staramy się ze wszystkich sił chronić Was, Wasze rodziny oraz samych siebie najlepiej jak tylko potrafimy i dlatego też używamy dodatkowych Środków Ochrony Indywidualnej (kombinezony, maski, maseczki, przyłbice itp) w których pracuje nam się bardzo ciężko, często nawet kilkanaście godzin w kombinezonie, który musi być szczelny i nie przepuszcza ani grama powietrza, a takie zachowania jak opisane powyżej bardzo skutecznie „podcina nam skrzydła”.

Pamiętajmy, że osoba udzielająca pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz podejmująca medyczne czynności ratunkowe korzysta z ochrony przewidzianej w kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych. Za napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10″ – czytamy w dalszej części wpisu.

15-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)