REKLAMA
REKLAMA

Będzie nowy most na Sanie? Burmistrz milczy

SANOK / PODKARPACIE. Miasto wydało pieniądze na opracowanie koncepcji budowy nowego mostu na Sanie, ale nie wiadomo, czy ma zamiar budować ten obiekt, gdzie i za jakie pieniądze. A przecież chodzi o rozwiązanie problemu, który trwa od lat 90., czyli praktycznie od początku wybudowania tymczasowej przeprawy na Białej Górze.

Dorota Mękarska

Przy analizie wykonania budżetu natrafiłem na wydatek związany z koncepcją budowy mostu na Sanie – relacjonuje radny Sławomir Miklicz. – Bardzo zdziwiłem się tym faktem, więc zapytałem o tę koncepcję. Czekałem na nią dość długo, ale po kilku interwencjach wreszcie została mi udostępniona.

Miklicz jest bodajże jedynym radnym, który zainteresował się koncepcją. Nie była ona nigdy publicznie prezentowana Radzie Miasta Sanoka, choć przecież chodzi o jeden z newralgicznych obiektów, jakim jest przeprawa przez San. Dlatego streszczamy naszym Czytelnikom tę koncepcję.

Ekspert zaproponował siedem lokalizacji

Autorem opracowania jest dr hab. inż. Marek Salamak, profesor Politechniki Śląskiej. Datowana jest na styczeń 2019 roku. Miasto zapłaciło za nią 15.000 zł. Koncepcja zawiera aktualną ocenę mostu na Białą Górę. Zgodnie z oceną eksperta jest potencjalna możliwość wykorzystania istniejących podpór, ale na pewno wystąpi potrzeba ich przebudowy. Natomiast nie da się uciec od ograniczeń z nimi związanych, co będzie miało negatywny wpływ na poszukiwanie ciekawszych i bardziej atrakcyjnych form nowego mostu. Bliskie sąsiedztwo skansenu i atrakcyjnej turystycznie Białej Góry nakazuje zaś kierować się też względami estetycznymi.

Ekspert zaproponował 7 rozmieszczeń nowego mostu. Są to następujące lokalizacje:

1. Korytarz między MOSiR a sanockimi Błoniami.
2. Przedłużenie ul. Podgórze przez skrzyżowanie z DK28 do ścieżki na staw przy Sosenkach.
3. Przedłużenie ul. Sobieskiego przez skrzyżowanie z DK28 do ul. Gajowej.
4. Przedłużenie ul. Krasińskiego do ul. Rybickiego przez teren Kauflandu.
6. Połączenie ul. Białogórskiej z ul. Rybickiego przez teren obok byłej wieży ciśnień.
6. Połączenie ul. Białogórskiej z ul. Rybickiego przez teren składowania śniegu.
7. Przedłużenie ul. Traugutta z lotniskiem.

Każda lokalizacja została szczegółowo omówiona pod kątem wad i zalet. Nie będziemy tej analizy przedstawiać, choć jest ciekawa. Zainteresowanych odsyłamy do lektury koncepcji, która powinna być udostępniona przez magistrat.

Aktualnie użytkowany most na Białą Górę. Oddano go do użytku w 1981 roku

Zamiast jednego dwa mosty

Ekspert zaproponował, wziąwszy pod uwagę wszystkie problemy, związane też z utrudnionym dojazdem do mostu, by rozważyć budowę przeprawy w innym miejscu, niż jest ona obecnie. Most na Białą Górę mógłby być wykorzystywany do czasu powstania nowego, tak jak użytkowany obecnie, a po oddaniu nowej przeprawy należałoby rozważyć przebudowę tymczasowej konstrukcji na Białej Górze. Ekspert proponuje, by dostosować stary most do ograniczonego ruchu pieszo-jezdnego lub budowę atrakcyjnej kładki pieszo-rowerowej, przez którą mogłyby przejeżdżać pojazdy o ograniczonej masie.

Nowy most kolejną ikoną miejską

Wszystkie analizowane przez profesora lokalizacje mają swoje zalety i wady. Ekspert nie wskazuje najlepszej z nich, choć wydaje się, że autor optuje za przeprawą w sąsiedztwie obecnego mostu. Wymienia natomiast korzyści płynące z nowej przeprawy na Sanie, a jest ich całkiem sporo. Oczywista, to posiadanie nowej przeprawy w miejsce niefunkcjonalnej starej, która już dawno powinna być rozebrana. Dalsze korzyści to komfort mieszkańców Białej Góry, którzy będą mieli dwie przeprawy, usprawnienie ruchu do skansenu, jak i w czasie awarii mostu, likwidacja uciążliwego hałasu, lepsze połączenia z siecią ścieżek rowerowych. Nowy most miałby być też tańszy w użytkowaniu niż stary, a bardziej trwały. Ekspert podkreśla, że obiekt miałby szansę stać się kolejną miejską ikoną, która będzie zachęcać przyjezdnych do zatrzymania się w mieście i odwiedzenia najbardziej atrakcyjnych obiektów i placówek.

Będzie drogo – to wszyscy wiemy

Sławomir Miklicz

Radny Sławomir Miklicz nie jest fanem tej koncepcji. Uważa, że ekspert mógłby wskazać najlepszą według niego lokalizację.
Koncepcja powinna coś sugerować, choć oczywiście ostateczna decyzja należy do inwestora – podkreśla i dodaje. – Z całym szacunkiem, ale w tej koncepcji jest więcej zdjęć niż oceny, a znaczna jej część zawiera opis stanu obecnego, który wszyscy znamy. Koncepcja nie daje odpowiedzi na najbardziej istotne pytania; gdzie most ulokować i jaki może być jego koszt. To, że będzie drogo to wszyscy wiemy.

Wątpliwości radnego budzi też wydatkowanie pieniędzy na projekt, który jego zdaniem, na razie ma małe szanse realizacji.
Czy chcemy budować most? Czy planujemy pozyskać na ten cel środki zewnętrzne? Z tego co wiem, to nie składaliśmy jako miasto wniosku do programu. Po co tworzy się koncepcję, jeśli nie wiemy, czy chcemy budować most i nie staramy się o pieniądze na ten cel? Czy chodzi tylko o to, by pokazać, że coś się robi? – mnoży pytania radny.

Jego zdaniem miasto na koniec roku może osiągnąć zadłużenie na poziomie 90 mln zł. W perspektywie takiej kondycji finansowej pytania o most są zasadne.

Próbowaliśmy postawić je burmistrzowi Tomaszowi Matuszewskiego, ale w swoim zwyczaju nie był łaskaw odpowiedzieć na żadne z nich.

15-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Nowy most2020-10-17 10:50:22
0 0
Powinien zastąpić stary i tyle. A kładka pieszo - rowerowa powinna powstać pomiędzy Kauflandem a Sosenkami. Tyle w temacie.
Odpowiedz
Ryszard Zając2020-10-17 12:45:46
0 0
Nie istotne jak się choroba czy wirus nazywa medycznie Ważne aby Medycyna zadziałała na te przypadki liczne! Chorzy czy zakażeni, pod opiekę medyczną się oddają Pragną wyzdrowienia bo MEDYCYNIE tak bardzo ufają! Ryszard Zając-wedle przeprawy że most jest dziurawy!
Odpowiedz
Ryszard Zając2020-10-17 12:53:48
0 0
Budowa mostu nad rzeką San była w wyborczej kompanii więc Wyborcy głosowali na Burmistrza i są aż zawiedzeni przecie to przeprawa przez rzekę mrożąca krew w żyłach a "Wybraniec"przykrył się koncepcją i osiadł ON na tyłach Ryszard Zając-pelen obawy o most stary tenże dziurawy?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (75)
Pokaż więcej komentarzy (75)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

iTi2020-10-15 15:34:59
0 0
Pojedźcie do Tyrawy Solnej aby zobaczyć jakie są piękne, nowoczesne mosty. Może ktoś wie kiedy nastąpi otwarcie tego arcydzieła.
Anonim2020-10-15 15:49:02
0 0
Na obecnego burmistrza Sanoka nie głosowałem. Moje prawo. Tylko dlaczego jest od wielu już miesięcy taki atak na niego? Tak po prostu czy jest to zlecone, by atakować jeszcze trzy lata. Pewnie to ostatnie. Polityka jest okrutna. Tę robotę wredną robią od dawna ludzie, którzy mienią się katolikami. W zarządzie powiatu też jest takich dwóch. Jeden z PiS-u, drugi - taki drugi. A tak na koniec, przecież obecny most most na Białą Górę nie jest miejski tylko powiatowy. To po co tak ostatnio aktywny radny PO wtyka nos tam, gdzie nie potrzeba. Wielcy radni, politycy, a tak niski poziom.
Kto atakuje???? 2020-10-15 15:53:55
0 0
Matuszewskiego psim obowiązkiem jest odpowiadać na pytania. Miasto Sanok to nie prywatny folwark tego czy innego burmistrza. Tym bardziej że chodźi o wielomilionowe inwestycje z pieniędzy publicznych
Skoro jest dramatyczna sytuacja finansowa Sanoka 2020-10-15 15:57:12
0 0
To trzeba o tym rozmawiać i wdrażać program oszczędności a nie udawać że problemu nie ma tym bardziej że ze względu na plandemie dochody już zadłuzonych samorządów będą spadać
Inwestycja2020-10-15 15:59:24
0 0
Ma być taki jak za czasów Kazimierza Wielkiego- Drewniany
K. T. 2020-10-15 16:11:58
0 0
był dobry burmistrz Pióro toście go nie chcieli chcieliście zmian to teraz macie
..2020-10-15 16:15:56
0 0
miasto nie ma kasy a powiat oprocz tego ma teraz problem w wydziale komunikacji
ewa2020-10-15 16:17:20
0 0
zawsze można sugerować, że coś się robi myszo
do anonim2020-10-15 16:19:34
0 0
jakie ataki? prawdę przyjmujesz za atak? każdy w mieście czy i jak głosował ma prawo do swojej oceny, a ta ocena wypada zle i nic tu nie poradzisz...
mam pytanie2020-10-15 16:25:58
0 0
czy to aby nie jest naruszenie dyscypliny finansów publicznych? budowanie mostów nie należy do zadań własnych gminy tylko powiatu. wydanie tych pieniędzy to chyba nieuzasadniony wydatek.
WARIANT Z PRZEDŁUŻENIEM SOBIESKIEGO!2020-10-15 16:32:47
0 0
Wariant z przedłużeniem ul. Sobieskiego przez skrzyżowanie z DK28 do ul. Gajowej jest wg mnie najlepszy. A jakby trafiła się ambitna władza to w tamtym miejscu można by zrobić skrzyżowanie bezkolizyjne ponad ulicą Bony bo pochyłość Sobieskiego by na to pozwoliła. Wyobraźnie sobie takie bezkolizyjne skrzyżowanie, jakby to upłynniło ruch.
@Anonim2020-10-15 16:37:07
0 0
A ja wręcz przeciwnie, głosowałem na obecnego Burmistrza. Muszę przyznać, że był to głos stracony!!! Co tak naprawdę "nowy" zrobił? Ja przynajmniej nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi. Jeżeli chodzi o p. Miklicza to szacunek, wreszcie ktoś nie chowa głowy w piasek tylko mówi jak jest.
Andrzej 2020-10-15 16:50:01
0 0
Też bym wam nie odpowiedział na miejscu Burmistrza. Pan Miklicz Wam na wszystko odpowiedział
radny2020-10-15 16:51:35
0 0
Dobrze że jest radny Miklicz i Babiak oraz esanok bo dzięki temu wiemy co dzieje się w mieście i powiecie.
Chyba ktoś tu kampanie rozpoczął 2020-10-15 16:51:43
0 0
Za szybko bo zgonie w tłumie
I dobrze, że chce budować 2020-10-15 17:01:58
0 0
100 lat już czekamy
Kabaret2020-10-15 17:02:07
0 0
To co sie dzieje w tej kadencji to jest cos niesamowitego.
Artur2020-10-15 17:07:38
0 0
Jeśli Most nie jest Miejski to o co pytać Burmistrza jeśli to nie ON zlecał te ekspertyzy ??? a kto podpisał się pod zleceniem wykonania tych ekspertyz ??? a tak w ogóle jakoś zmieniło się na tym portalu zauważyliście ,chyba szykuje się Redaktor Śledczy
Edytka2020-10-15 17:14:33
0 0
I znow placz i lament i atak na wodza ojojojjjj jacy wy biedni
Logika 2020-10-15 17:35:29
0 0
Na szczęście są to tylko wątpliwości Pana radnego i bezzasadne obawy. Całe szczęście że Pana mamy. Już czuję się bezpieczny
Obserwator 2020-10-15 17:38:52
0 0
Zauważam że pan radny Sławomir jest specem od wszystkiego. Niesamowity ekspert w każdej dziedzinie. Dużo szumu. Konkretów zero. Byle się wykazać... Głośno
Boryna 2020-10-15 17:44:42
0 0
Most , a poco? Wynająć galerę do przeprawy na drugi brzeg , zaprzęgnąć do wioseł tzw. niezaRadnych sanockich , i będzie git ,ekonomicznie , ekologicznie i zdrowo :)
Zdziwionypozytywnie2020-10-15 17:48:07
0 0
Słuchając wypowiedzi Pana radnego s. M. Można zwariować. Jak się nic nie robi to jest źle. Jak się robi to też źle. 3 opcja najlepsza : tumanienie ludzi mieszkańców upadkiem finansów miasta. Tu Pan ma rację strach jest najlepszą metodą zawladniecia umysłach ludzi. Człowieka wystraszony to człowiek głupi. Takiego można wcisnąć każdy kit. Gratulacje dla Pana radnego.
Rewolucjonista 2020-10-15 18:00:12
0 0
Widzę w oczach i postawie niektórych radnych miasta chęć objęcia sterów ku oswobodzeniu uciesnionemu Ludowi Sanoka. Panie slawomirze niech pan nas ratuje. I stanie na czele rewolucji. Pan jest wielki bo zna się na wszystkim. Koniec z uciskiem obecne władzy.
Popieram 2020-10-15 18:03:43
0 0
Brawa dla burmistrza za koncepcje i zamiar budowy mostu. Tak długo wyczekiwanego. Wierzę że to się stanie
komuszek 2020-10-15 18:07:14
0 0
miód na moje serce , pis-iorki piórka , podgryzają pis-iorka z magistratu
Chętny do uzyskania odpowiedzi 2020-10-15 18:10:26
0 0
Panie radny miklicz. Czy po za pustymi frazesami. Liczbami. Wprowadzaniem sztucznej paniki straszeniem ma Pan coś do zaoferowania miastu i jego mieszkańcom? Ze smutkiem stwierdzam że kompletne nic. Jedyni co widzę to Pana fachowość w każdym temacie. Ale niestety nie pokryte w konktetami
Ech2020-10-15 18:35:25
0 0
Przydałaby się też kładka na wysokości Areny Sanok...
PARODIA po co te bezsensowne i dziwne inwestycje 2020-10-15 19:00:46
0 0
Sanok się wyludnia, wyprzedają działki i wymyślili żeby jeszcze most budować dla kogo i po co ?
Ania2020-10-15 19:04:07
0 0
Jak to kadencja bez sukcesów ? A palma?
szaleństwo w Sanoku2020-10-15 19:15:15
0 0
Kolejna chybiona inwestycja po tym jak wybudowano Zielony Rynek , Dworzec ponad stan czy basen - wszystko kosztuje- a Sanok chce budować most a co to mostów w Sanoku brakuje w dobie pandemii ?
Dane artykuły z Mikliczem 2020-10-15 19:31:53
0 0
No no Panie Radny nie idźmy tą drogą, nie idźmy tą drogą.
Sanoczanin2020-10-15 19:47:50
0 0
Co wy tak naskakujecie na obecnego Burmistrza? Powinniście się cieszyć że zajmuje się drogami i wyglądem Sanoka no to są jego początki w pewnym sensie a jeszcze sporo do końca kadencji... Już zapomnieliście kto narobił długu ? Kto zamiast inwestować w Sanok urządzał imprezy, koncerty itp ? Ile milionów rocznie poszło ? Wtedy nie było robionych dróg ani nic ... Więc przestańcie narzekać
Jan Sanocki2020-10-15 20:04:57
0 0
Nowy most powinien byc wybudowany !!! Sanok wies powiatowa powinna miec normalny most ktory pozwolilby na rozwoj po przeciwnej stronie rz.San. Jestem rzecznikiem budowy 2 mostow: klasycznej kladki, wzorowznej na starym elemencie miasta z lat miedzywojennych co przyciagneloby turystow, utrzymywalo ruch pieszy i rowerowy, rozwinelo walory krajobrazowe i marketingowe miasta, jedznoczesnie laczac Skansen z parkingiem dla autobusow i hotelem. Drugi - przemyslowy z mysla o dojezdzie na biala gore, lotnisko, i rozwoj miasta na tych terenach. Wiem: krzyk - nie ma pieniedzy. Mamy wladze - prawada ? ich zadaniem jest przygotowanie i wdrozenie rozwiazan dla miasta, biora za to pieniadze. Krol malinowy (czytaj burmistrz) che wlaczyc tereny do Sanoka, niech zaoferuje cos dla tych terenow. Problemem budowy mostu jest lokalizacja. Przedstawione rozwiazania prze p. Salamaka (znam tego pana) so merytorycznie dobre ale musimy patrzac do przodu, przekierunkowc ruch pojazdow z miasta, a nie do miasta. wiec moze ul. Traugutta w lewo i przed gora Trepcznska z rozwojem systemu drog i placow na budowe po drugiej stronie rzeki. Wiem teren zlewowy ... na to tez sa metody ...a moze za Kauflandem ale z bezkolizyjnym zjazdem z obwodnicy. Ruch przez miasto bedzie uciazliwy dla mieszkancow w okolicy ul. Sobieskiego i Orzeszkowej. 90 mln dlugu na koniec roku odstrasza, ale tez wzmacnia myslenie ... wiemy kto rzadzi tym miastem ... ale moze da sie to zmienic , zmienic ludzi lub sposob rzadzenia, w pewny momencie miasto musi stac na pierwszym miejscu, ludzie przychodza i odchodza ... a moze tunel ??? zamiast mostu ...
Do Sanoczanin2020-10-15 20:13:13
0 0
Co ty czlowieku? Wypisujesz?? Budzet promocji byl od zawsze. Teraz tez jest i co z nim robia? Powinni się wyspowiadać co do złotówki ale te opluwania się skoncza. Istny cyrk. Ile teraz jest w budzecie promocji na co je wydajecie ani pol imprezy w kazdym miescie sa w kazdym!!! Na cholere uchwalaliscie budzet promocji???? Trzeba bylo ten caly budzet przeznaczyć na DROGI INWESTYCJE SZPITAL! Katastrofa. Wy myslicie ze to nie obruci sie przeciwko Wam? Mylicie się. Nikt na takie obelgi i oskarżenia i pomówienia sobie nie pozwoli.
Szanowni Państwo 2020-10-15 20:18:55
0 0
Nalezy sie spodziewac hejtu na poprzednia kadencje. Niestety ekipo łącza nas stolki mija dwa lata i mozecie pisac o poprzedniej kadencji ale pamietajcie wszystko jest do czasu. Zajmijcie sie tym co naobiecywaliscie a nie biadolicie na to co bylo. Bylo dobrze tylko dwom nauczycielom zachcialo sie wladzy i bedac przy poprzednikach teraz sa gdzie sa ale nalezy pamietac kij ma zawsze dwa konce.
...2020-10-15 20:21:43
0 0
Dla kogo ten nowy most , paru chałup po drugiej stronie Sanu oraz skansenu?Są inwestycje bardziej potrzebne dla miasta , a istniejący most na razie spełnia swą rolę dostatecznie.
Dziecko w piaskownica 2020-10-15 20:23:06
0 0
Urzędasy na zdalnym biora kase za peany i atak na poprzednikow? Oj nie ladnie nie ladnie. Most beda otwierac razem z porodówka??
rs2020-10-15 20:25:26
0 0
panie miklicz dość bzdur wstydu oszczędż
@Sanoczanin2020-10-15 20:29:24
0 0
buka ty znow to samo?
Oszczędny 2020-10-15 20:44:53
0 0
Zburzyć dworzec zburzyć basen zaorac zielony rynek. Radni pracować społecznie. Nic nie budować. Zero inwestycji. To zadowoli Pana radnego miklicza. A jakie oszczędności. Koszty utrzymania już rzadne. Bzdury Pan wygaduje tylko po to by zaistnieć
Sanoczanka2020-10-15 20:53:23
0 0
Myślę, że pomysł z mostem jest bardzo dobry, jednak wszystko wymaga czasu i finansów. Pan Burmistrz dba o miasto, tereny nad Sanem są bardzo atrakcyjne i od dwóch lat zyskały na wyglądzie, co wiele osób widzi. Sanok staje się atrakcyjnym miastem. Dajmy możliwość pracować a nie oceniać wszystko negatywnie. Myślę, że dużo pozytywnego dzieje się w naszym mieście, widać to gołym okiem.
Sanoczanin z krwi i kości 2020-10-15 20:55:28
0 0
Ocena dokonań inwestycyjnych obecnej władzy samorządowej miasta Sanoka musi być zadowalająca. Remont dróg naprawdę aż nadto widoczny. Plany inwestycyjne na przyszłość budzą szacunek. Żeby jeszcze znaleźć rozwiązanie na wykorzystanie np dworca byłoby super. 4 z plusem dla burmistrza
Spokojny 2020-10-15 21:16:06
0 0
Jak to dobrze że znalazł się w radzie miasta Sanoka Pan radny wszystkowiedzacy. Ekonomista strateg finansowy i myśliciel inwestycyjny. A do tego oszczędny jak mało kto. On to nas oswobodzi. Wyzwoli z zapaści finansowej. Ba nawet odwróci ten zły stan. Sam wybuduje most. W najodpowiednim miejscu. Sanok stanie się wzorem dla innych miast. A nawet stolicą. Mateuszek Pinokio to przy Panu pikuś.
Polityka radnego M.2020-10-15 21:21:45
0 0
Przypomina idealnie politykę Romana G.
Mieszkaniec2020-10-15 21:39:15
0 0
Myszka pilnuje komentów. Zbysio ty też ? Komenty wszystko przyjmą ale na ocene poczekamy do końca kadencji. Nie głosowałem na obecnego ale jestem zdania ze nie ważne jak sie zaczyna... Także z wyrokiem cierpliwosci do 2023. Dla mnie liczy sie Sanok a nie burmistrz. Ważne aby było lepiej.
Ekolog 2020-10-15 21:42:30
0 0
Protestuje przeciwko budowie mostu! Zakupić kajaki i do wiosel. Na mieście chodzą słuchy że któryś z radnych będzie wiosłowal 3 razy w tygodniu za darmo. Pieniądze zostaną
Beresiowy lanser2020-10-15 22:06:14
0 0
Najbardziej smieszy nas jak ekipa stolkow pisze komenta. Biedaczki ile tak pociagniecie?
Do Sanoczanka; Sanoczanin z krwi i kości2020-10-15 22:11:07
0 0
Wy tak na serio? Moze wyjdziecie na miasto i posluchacie tu i ówdzie co myślą o naszej wladzy?
Józef 2020-10-15 22:21:43
0 0
Czekamy na ten most już tyle lat. Każdy tylko obiecywał. Oby zapowiedzi Pana burmistrza potwierdziły się w rzeczywistości. Gdy to się dokona będziemy wdzięczni i naprawdę szczęśliwi. Wierzę w Pana słowa
Cierpliwy 2020-10-15 22:31:42
0 0
Ja w przeciwieństwie do wszystkich tu piszących powiem tak. Nie krytykuje poprzedników za swoje inwestycje. To jest już wpisane w nasze miasto. Nie pastwie się również nad obecną władzą za to co już jest zrobione lub ma być zrobione. Czekam na dzień kiedy wszyscy ci co mają pracować dla dobra naszego miasta zaczną współpracować i wypracuja najlepsze rozwiązania. Uważam że burmistrza mamy naprawdę ok. Uważam też Pana radnego miklicza za mądrego gościa. Szkoda że nie mogą się dogadać. Myślę że mogłoby z tego powiązania wyjść fajna grupa.
Były radny2020-10-15 22:34:38
0 0
1981 – ta data pod mostem jest błędna i dotyczyła poprzedniego drewnianego mostu. Przedstawiony na zdjęciu budowany był za kadencji I Rady Miasta 1990-1994, która podejmowała decyzję w tej sprawie.
Do Cierpliwy2020-10-15 22:55:02
0 0
Hehh zmiana frontu? To nie telenowela.
Jeśli Matuszewskiemu to się uda z tym mostem2020-10-16 02:09:09
0 0
To duży szacunek. Wielu mówiło i nic, wierzę, że to dla Sanoka duży rozwój tego obszaru, no i muzeum odżyje.
@Jeśli Matuszewskiemu to się uda z tym mostem2020-10-16 05:52:29
0 0
Tak tak tak .... i z porodówka tez sie uda? a muzeum sobie swietnie daje rade.
kto przechodzi edukakacje ! polski ( wie tak ,samo,Bur .Matuszewski Jest uuduszony na ZIEMNIAKI .2020-10-16 06:38:14
0 0
Akcje ,jak dawniej i niestety POKO , co minus 15 ty taki Burmistrz z liczby 10 tej , przechodzi na minus 15 cie bardzo , bardzo niedostatecznych , ( liczba Pi -Archimedes ). Eureka !!!
zero dziennikarstwa2020-10-16 06:47:24
0 0
Nie dziwcie sie że Burmistrz nie chce rozmawiać z takim( smiesznym , piszącym nie prawde portalikiem) A Pan Sławiek widocznie wszystkiego nie wie a wy wypisujecie pierdoły które radny wam powie nie sprawdzajac zadnej informacji - Ważne żeby było anty Burmistrzowe. Brawo Panie włascicielu - ile juz tych porażek Pan miał?
Basia 2020-10-16 06:53:17
0 0
Widzę na tym forum obsesję na punkcie dzisiejszej władzy. Krytykować krytykować krytykować. To już histeria Przykro na to spokojnie patrzeć. Merytoryka argumenty na pograniczu wypowiedzi dziecka. Najbardziej śmieszy fakt że występuje tu totalna krytyka osób które są zadowolone z kierunku działań inwestycyjnych burmistrza lub widzą poprawę w funkcjonowaniu całego systemu naprawczego. Byle coś powiedzieć. Gdy spojrzy się na caky obraz wygląda to już inaczej. Brak działań inwestycyjnych bez pokrycia finansowego. Brak dokonanych inwestycji które mogły by się okazać w przyszłości złymi rozwiązaniami. My mieszkańcy widzimy jak się Pan stara panie Burmistrzu. Jak Pan chce coś zrobić dobrego dla tego miasta. Dla nas mieszkańców. Niech pan nie przejmuje się tymi pustymi słowami krytyki. To też jest potrzebne. To rozwesela smutne chłodne dni. To pokazuje zazdrość i histerie ludzi zazdrosnych o fakt że Panu wychodzi to co Pan zamierza zrobić. Jest Pan dobrym i uczciwym gospodarzem naszego miasta. Pana merytoryczni krytycy pisarze na tym forum zdziwiliby się jakie ma Pan poparcie wśród mieszkańców. Owszem nie wszystko jest jeszcze kolorowe ale rozsądny człowiek wie że 2 lata kadencji to za mało by tak było. Brawa dla Pana burmistrza
Otwarte oczy 2020-10-16 07:05:41
0 0
Mam ciekawe spostrzeżenia. Na tym forum ktoś jest na pełnym etacie. Krytyka działań burmistrza jest jeszcze zrozumiała. Nie każdy może się zgadzać z prowadzoną polityką inwestycyjną miasta. Ale każdy kto kto widzi to inaczej. Natychmiast hejt. To dobrze że tak jest. Tak trzymaj kontrolerze. Rozbawianie głupotą jest fajną rozrywką
@Basia2020-10-16 07:26:38
0 0
Basia, mamusia podyktowała ci ten tekścik? Spisałaś się dobrze. W nagrodę dostaniesz kremówkę.
Paulinka 2020-10-16 08:59:25
0 0
Ciezko znosicie jakakolwiek krytykę. Porazka ta kadencja.
Do Basia 2020-10-16 09:00:48
0 0
Buka przestan juz.
Alleluja2020-10-16 09:38:59
0 0
I do przodu!
Krzyś2020-10-16 10:02:06
0 0
Budowa mostu, inwestycja jak najbardziej na plus. Tylko po co ta cała akcja z tym artykułem skoro nie ma nawet wybranego terenu pod budowe. Dobrze, że Pan Miklicz martwi sie o miasto to tylko świadczy o tym jak dobrym jest radnym ale nie raz takie problemy warto rozwiązywac na sesjach rady miasta niz na portalach internetowych.
Przyszły dziennikarz 2020-10-16 10:02:51
0 0
Ten portal jest na bardzo wysokim poziomie dziennikarskim. Piekielnie duża wiarygodność przedstawianych faktów. Też tak bym chciał. Skończyłem 8 klas szkoły podstawowej. Wiem że to dużo jak na początek. Dajcie mi szansę. Pragnę być taki jak redaktorzy tego portalu. Miałbym się od kogo uczyć. Jesteście cudowni. Prawdą wyzwalacie miasto spod okupacji i reżimu obecnego burmistrza.
Popieram Pana radnego 2020-10-16 10:36:42
0 0
Popieram we wszystkich działaniach Pana radnego Sławomira. Za mądrość wypowiedzi i nokautowanie liczbami i faktami. Dlatego proszę rozważyć budowę mostu zwodzonego. To byłby szok inwestycyjny. Pana wiedza przytłacza obecnego burmistrza. Wszechstronna znajomość każdego tematu kładzie każdego na łopatki. Z dziennikarzami tego portalu tworzy pan duet marzeń. To tak jakby Ronaldo grał z Messim na ataku. A wszystkich zabija wasza mądrość inteligecja a Panią redaktor jeszcze uroda. Popieram
@Przyszły dziennikarz2020-10-16 10:59:11
0 0
Na nauki to do gazeciny i portaliku miejskiego.
Ziutek2020-10-16 11:00:45
0 0
Tlumaczenie ze projekt nie jest potrzebny bo nie bedziemy budowac bo nie ma kasy jest bledem. Krosno juz dawno robi projekty do przodu ktore dlugo trwaja, zeby wyciagnac je jak sie trafi finansowanie, a jak sie nic nigdy nie ma to jak pozyskac fundysze...
oko2020-10-16 11:15:16
0 0
Zawsze myślałem,że most na Białej Górze,to domena powiatu.To tak na marginesie.Natomiast wydanie 15 tysięcy na jakąś koncepcje,to w dobie,kiedy pisze się podania do ratusza,a potem czeka się 4 lata na wymianę drzwi w bloku komunalnym i słyszy się tę samą śpiewkę,że nie mamy pieniędzy, to tak po ludzku,człowieka szlak może trafić.Zastanawiają się gdzie zlokalizować most,płacą pieniądze za wskazanie według mnie jakiś śmiesznych lokalizacji,które nigdy nie zostaną wprowadzone w życie,a lokalizacja,nawet dla laika jest oczywista i najlepsza!!!Po prostu,tam gdzie stoi teraz stary most.Piszą tutaj,że nowy most ma napędzać turystów w miejscu,gdzie turyści i tak przyjeżdzają zwiedzać Skansen.Nikt nie będzie przyjeżdzał z drugiego końca Polski po to,żeby zobaczyć nowy most nad Sanem,chyba,że byłby ze złota.To jakiś absurd.Most ma być funkcjonalny i trwały,a nie ładny.Poza tym po drugiej stronie Sanu są tereny zielone,działki rekreacyjne i niech tak zostanie.
Wreszcie cos sie dzieje w Sanoku2020-10-16 15:30:16
0 0
Oby sie udało. Nowy most to jest to. Szkoda ze powiat nie ma takich checi jak Matuszewski zeby w Sanoku było lepiej. Ale tak jest jak złość, zazdrość, zawisłość kilku osób zarowno z powiatu jak i kilku radnych miasta stawia sprawy osobiste ponad sprawy Sanoka. Powodzenia Burmistrzu - nie masz łatwo z tymi matołkami (specjalistami od wszystkiego) ale dajesz i dasz rade. Wspieram
@Wreszcie cos sie dzieje w Sanoku2020-10-16 16:42:12
0 0
Dzieje sie bo buka i kaziutek w jednej i tej samej "tonacji" pisza komentarze. Brawy wy.
Lol2020-10-17 12:47:14
0 0
A co bedzie odpowiadal palma I tyle z sukcesow
Burmistrz milczy i ma rację 2020-10-17 18:22:26
0 0
Robi swoje o idzie do przodu.
Milczon2020-10-18 11:26:12
0 0
To w Milczy jest burmistrz? Nie wiedziałem haha
emil2020-10-19 14:22:13
0 0
tunel wybudujcie