REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI. Pierwsza osoba z koronawirusem. Co wiemy?

SANOK / PODKARPACIE. Służby wojewody podkarpackiego poinformowały o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w powiecie sanockim. Udało nam się zdobyć podstawowe informacje w tej sprawie.

W sobotę po godzinie 20:00, Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego poinformowała, że na Podkarpaciu odnotowano 9 kolejnych przypadków koronawirusa. Wśród nich pierwsza zainfekowana osoba z terenu powiatu sanockiego.

To młoda kobieta, która aktualnie jest hospitalizowana. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, wróciła ona zza granicy i przebywała w kwarantannie. Na oddział zakaźny sanockiego szpitala trafiła wczoraj, gdy gorzej się poczuła. Ma lekkie objawy. Najprawdopodobniej wkrótce zostanie przetransportowana do szpitala w Łańcucie.

PODKARPACIE

Ostatni komunikat podsumowujący sytuację na Podkarpaciu służby wojewody wydały wczoraj o godzinie 20:35. Na tamten moment na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostawało 7756 osób, a 10 709 poddanych było kwarantannie. W szpitalach przebywało 95 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1776 testów.

Na dzień 28 marca i godzinę 20:30 w naszym województwie mamy łącznie 71 potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Stan na 28.03.2020 r.

Dane: WSSE w Rzeszowie

grafika poglądowa

28-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)