REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Sytuacja na rynku pracy. Niewielki wzrost bezrobocia

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Mija blisko 7 miesięcy, jak w Polsce odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa. Co działo się później nie musimy nikomu przypominać. Jak ten trudny okres przełożył się na sytuację na rynku pracy w naszym powiecie?

Na dzień 25 września br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sanoku zarejestrowanych było 3107 osób bezrobotnych. W lipcu zarejestrowało się 349 osób, wyrejestrowało się 351 osób, w sierpniu zarejestrowało się 292 osoby, wyrejestrowało się 318 osób, we wrześniu (stan na 25 września 2020r.) zarejestrowało się 386 osób, wyrejestrowało się 390 osób.

A tak kształtowała się stopa bezrobocia w Polsce, na Podkarpaciu i w naszym powiecie, w miesiącach wakacji 2019 i 2020.

Informacja o stopie bezrobocie na koniec września 2020 roku zostanie opublikowana przez Główny urząd statystyczny po 20 października br.

Czy można jeszcze korzystać ze wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej?

– W chwili obecnej zainteresowanie znacznie zmalało. Jednakże jak widać z powyższych danych znaczna liczba pracodawców o takie wsparcie się ubiegało i je otrzymało – czytamy w odpowiedzi z Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku.

Z jakiej pomocy korzystano?

  • Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców. O taką pomoc wnioskowało 415 podmiotów. W sumie wsparcie objęło 3005 osób. Wypłacono świadczenia na kwotę blisko 11 mln zł.
  • Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla osób samozatrudnionych. Tu wpłynęło 665 wniosków, na kwotę blisko 3,3 mln zł.
  • Z jednorazowej pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej skorzystało 3458 podmiotów. Wartość wypłaconych pożyczek przekroczyła kwotę 16,3 mln zł.
  • Dotknięci kryzysem mogli ponadto otrzymać dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne. Na tę formę pomocy zostało złożonych 17 wniosków, które objęły 147 pracowników. Dofinansowanie łącznie wyniosło ponad 220 tys. zł.

01-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)