REKLAMA
REKLAMA

Premier Morawiecki: „Udaję się na kwarantannę” (VIDEO)

Premier Morawiecki: „Udaję się na kwarantannę” (VIDEO)

POLSKA. W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem, premier Mateusz Morawiecki został objęty kwarantanną. Informację tę przekazał poprzez media społecznościowe sam premier.

Proszę Państwa – w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę. Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami! Od dziś przechodzę na tryb pracy zdalnej. Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia! – napisał we wtorek za pośrednictwem mediów społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

screen z filmu / Fb

Jak przekazuje rzecznik rządu Piotr Mueller, kwarantanna premiera jest następstwem potwierdzenia dzisiaj rano (13 bm.) zarażenia u osoby, z którą miał kontakt w ostatni piątek 9 października.

U premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19. Nie ma też objawów choroby. Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych.

Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów. O dalszej procedurze związanej z kwarantanną Prezesa Rady Ministrów – wykonywanych testach i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna – poinformował rzecznik prasowy rządu.

źródło: Mateusz Morawiecki, KPRM / Facebook

13-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)