REKLAMA
REKLAMA

RANKING PERSPEKTYW: I LO Złotą Szkołą!

SANOK / PODKARPACIE. Tytuł Złotej Szkoły 2020 dla I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku z Tytułem Srebrnej Szkoły.

Poznaliśmy wyniki 22. Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele trzech środowisk: przewodniczący komitetów głównych olimpiad, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), ustaliła zasady rankingu i wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.

W tym roku zaprezentowano wyniki 1500 szkół, które spełniły kryteria rankingu (1000 liceów i 500 techników). Z pośród nich wybrano 500 najlepszych liceów oraz 300 techników, które otrzymały tytuły złotej, srebrnej lub brązowej szkoły.

Miło nam poinformować, że wśród najlepszych znalazły się trzy nasze szkoły. I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku z najwyższym tytułem Złotej Szkoły, II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku z tytułem Srebrnej Szkoły.

Sanocka „Jedynka” uplasowała się na 166 miejscu w kraju, II LO na 414 miejscu i w obu przypadkach był to znaczący awans w rankingu. W województwie podkarpackim zajęły odpowiednio 7 oraz 21 miejsce na liście 65 najlepszych liceów.

Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku znalazło się na wysokim 154 miejscu w kraju wśród 500 najlepszych techników. W województwie podkarpackim zajęło 10 miejsce na liście 67 najlepszych techników.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Ranking pokazuje szkoły ponadpodstawowe, w których warto się uczyć, i które w największym stopniu zapewniają udany start młodzieży w dorosłe życie. Znalezienie się wśród najlepszych świadczy nie tylko o wysokich wynikach młodzieży w nauce, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.

Bardzo często lata, które spędzamy w liceum czy technikum mają decydujący wpływ na nasze dalsze życie. Zdobywamy w nich wiedzę, ale też kształtuje się tam nasz system wartości. Dlatego tak ważne jest, żeby spędzić te 4 lub 5 lat w dobrej szkole!

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

09-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)