REKLAMA
REKLAMA

REGION: Prace przy drodze. Odnaleziono 6 bomb i pocisk

We Frysztaku policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia pięciu niewybuchów, które wczoraj po południu wykopali pracownicy firmy budowlanej. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie. Niebezpiecznymi przedmiotami zajęli się saperzy, którzy zabezpieczyli niewybuchy. Odcinek drogi wojewódzkiej nr 988 w miejscu, gdzie prowadzone są prace, był całkowicie zablokowany. Obecnie ruch na drodze odbywa się normalnie.

Wczoraj przed godz. 17, policjanci zostali zawiadomieni o znalezieniu niewybuchów w miejscowości Frysztak. Jak ustalono, pracownicy wykonujący prace ziemne w rejonie nasypu kolejowego, zauważyli znajdujące się w ziemi metalowe przedmioty.

Dyżurny strzyżowskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym, miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze. Z ustaleń wynikało, że ujawnione niewybuchy to 4 bomby i pocisk artyleryjski, pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie sprawdzili teren oraz wydobyli niewybuchy. Żołnierze podczas oczyszczania terenu z niewybuchów znaleźli jeszcze dwie bomby lotnicze – razem usunięto 6 bomb i jeden pocisk. Niebezpieczne znalezisko zostanie przewiezione na poligon, gdzie zostanie zdetonowane.

Z uwagi na zagrożenie na czas prac przy usuwaniu niewybuchów, konieczna była ewakuacja mieszkańców okolicznych domów.

Od wczoraj ruch pociagów na trasie Jasło – Rzeszów był wstrzymany. Obecnie komunikacja kolejowa została przywrócona.

W związku z tym, że prace były prowadzone kilkanaście metrów od drogi wojewódzkiej nr 988, ruch na tym odcinku był zablokowany przez ponad godzinę, od godz. 10.15 do 11.30.

Przypominamy: o każdym przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch należy informować Policję. W żadnym wypadku odnalezionych przedmiotów nie należy dotykać czy przenosić. Nie próbujmy ich także rozbrajać!

KPP Strzyżów

25-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)