REKLAMA
REKLAMA

Trzy osoby z Sanoka zakażone koronawirusem

SANOK / PODKARPACIE. Trzyosobowa rodzina z Sanoka zakażona koronawirusem. Ojciec, matka i dziecko zostaną lub zostali już przetransportowani do szpitala zakaźnego w Łańcucie.

Dzisiaj trzyosobowa rodzina z Sanoka dowiedziała się o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Ojciec, matka i dziecko trafią do dedykowanego szpitala zakaźnego w Łańcucie.

To trzecia, czwarta i piąta osoba z powiatu sanockiego zakażona koronawirusem. Dwie poprzednie, młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku, wyzdrowieli.

O godzinie 17:00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie wyda kolejny komunikat z aktualną sytuacją na Podkarpaciu. Przekażemy Państwu te informacje.

AKTUALIZACJA 18:00

Nasze ustalenia zostały potwierdzone po godzinie 17:00, kiedy komunikat wydała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Informację opublikowało również Starostwo Powiatowe w Sanoku.

Potwierdzone zostały trzy zakażenia koronawirusem w Sanoku. To rodzina, ojciec, matka i dziecko. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zamieszkują oni dzielnicę Posada. Dzisiaj zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Łańcucie. Życzymy im dużo zdrowia!

Na podstawie wykonanych testów na obecność koronawirusa COVID-19 potwierdzono jego obecność u trzech osób: rodziców i dziecka, mieszkańców Sanoka. Cała trójka jest hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie. Służby sanitarne wdrożyły odpowiednie procedury, rozpoczynając od ustalania kontaktów zarażonych z innymi osobami, celem podjęcia stosownych kroków – informuje Powiat Sanocki.


Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 259 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 66 osób wyzdrowiało. Odnotowano 15 zgonów.

Kolejne 3 osoby, które wyzdrowiały to mieszkańcy powiatu mieleckiego kobieta i mężczyzna w sile wieku oraz dziecko.

Nowe 4 potwierdzone przypadki:

– mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja)
– mężczyzna w sile wieku z powiatu sanockiego (hospitalizacja)
– dziecko z powiatu sanockiego (hospitalizacja)
– kobieta w sile wieku z powiatu sanockiego (hospitalizacja)

dr Adam Sidor
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

zdjęcie poglądowe

18-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)