REKLAMA
REKLAMA

Ryś na Olchowcach w Sanoku (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną spłynęła wiadomość z filmem, na którym udało się zarejestrować rysia przechadzającego się lasem w dzielnicy Olchowce w Sanoku. – Jest to prawdopodobnie pierwsza w historii videorejestracja rysia w Sanoku – pisze nasz Czytelnik. Dziękujemy za sygnał!

Wczoraj (sobota – przyp. red.) za płotem znalazłem świeże szczątki sarny. Postanowiłem na noc ustawić tam kamerę. Na padlinie całą noc żerowały lisy. O świcie do ofiary wrócił piękny ryś. Jest to prawdopodobnie pierwsza w historii videorejestracja rysia w Sanoku – pisze Internauta.

Youtube.com / slay gasz

Ryś euroazjatycki – gatunek lądowego ssaka drapieżnego z rodziny kotowatych, największy z rysi. Występuje w Europie i Azji. W Polsce jest gatunkiem rzadkim i chronionym. Na terenie Polski według stanu na 31.12.2010 roku żyje 285 rysi. Należą one do dwóch populacji. Populacji nizinnej i karpackiej.W Polsce według danych z ok. 2011 r. populacja wynosiła 296 osobników, a w okresie 1950-1970 roczną populację szacowano na 150 osobników.

źródło: materiały nadesłane, Wikipedia / Creative Commons

11-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)