REKLAMA
REKLAMA

Sanocka młodzież z biało-czerwoną! Akcja #WywieśFlagę

SANOK / PODKARPACIE. Zbliżają się obchody majowych uroczystości związanych z historią naszego kraju. Przez ostatnie dni przypomnieliśmy wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. – Flaga jest znakiem symbolizującym suwerenność państwową lub narodową. Drodzy sanoczanie, Droga młodzież, obecna sytuacja jest trudna, jednak nie zapominajmy o tym, aby oddać cześć naszej fladze. To o nią przed laty walczyli nasi dziadkowie, często w wieku takim, w jakim jesteśmy teraz, w wieku nastoletnim – czytamy w komunikacie Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka rozpoczynającej akcję #WywieśFlagę.

Zachęcamy Was, Drodzy Koledzy i Drogie Koleżanki, włączcie się w akcję razem z nami – wywieście flagę, a zdjęcie opublikujcie w komentarzu pod postem. Oczywiście zachęcamy także osoby dorosłe do publikacji zdjęć, niech połączy nas biało-czerwona! Zobaczmy jak to wygląda u nas, w naszym mieście, ile osób otoczy czcią biało-czerwoną flagę i zdoła podzielić się tym faktem, poprzez zrobienie zdjęcia i dodanie go w komentarzu – piszą w swoim mediach społecznościowych członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka.

Komentarz Grzegorza Nogaja, przewodniczącego młodzieżowej rady w Sanoku:

Obecna sytuacja pandemii, którą przeżywamy jest trudna, nie tylko przez fakt ograniczeń, jakie zostały na nas wszystkich nałożone, ale także ze względu na odwołane uroczystości, zwłaszcza uroczystości państwowe. Dotychczas, wszyscy licznie braliśmy udział w lokalnych i krajowych obchodach uroczystości majowych. Był to czas narodowej lekcji patriotyzmu, a także okazja do przypomnienia sobie bogatej historii, za jaką w ubiegłych latach walczyli nasi przodkowie.

Niestety w tym roku z powodu trwającej w naszym kraju pandemii koronawirusa niemożliwe jest zorganizowanie publicznych uroczystości. Zaplanowane na najbliższy czas uroczystości upamiętniające Dzień Flagi Narodowej oraz Rocznicę Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja zostały odwołane.

Przez ostatnie dni na naszym profilu Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka na Facebooku przypominaliśmy najważniejsze wiadomości o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Na zakończenie naszej akcji #WywieśFlagę postanowiliśmy propagować patriotyzm narodowy zachęcając do wywieszenia flagi, następnie zrobienie sobie z nią zdjęcia i opublikowania w komentarzu pod naszym postem. Do czego wszystkich sanoczan zachęcamy!

Symbole Narodowe, zwłaszcza biało-czerwona flaga są świadectwem suwerenności naszego kraju oraz znakiem naszej historii i tradycji. Symbole te, nieodłącznie towarzyszą Polakom w ważnych chwilach dla naszego kraju. Patrząc na dzisiejszą sytuację w naszym kraju i na świecie jest to bardzo wyjątkowa i ważna dla nas sytuacja, która na naszych oczach staje się historią, dlatego właśnie w tym czasie zjednoczmy się wraz z naszymi rodzinami, przy biało-czerwonym sztandarze i tak uczcijmy zbliżające się święta majowe. Wywieśmy nasze flagi! Pokażmy nasz patriotyzm. Stwórzmy wspólnie razem jedną wielką wspólnotę narodową, która ma na imię Polska!

źródło: Red., Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka / Facebook

foto: archiwum prywatne / nadesłane, nagłówek (poglądowe)

01-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)