REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zapadł wyrok w sprawie seksualnego incydentu na basenie

SANOK / PODKARPACIE. 7 lipca przed Sądem Rejonowym w Sanoku zapadł wyrok w sprawie przestępstwa z art. 200 § 1 kk, czyli molestowania seksualnego małoletniego, do którego doszło w lutym br. na basenie w Sanoku. Oskarżony 38-letni obywatel Gruzji przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Sąd skazał go na 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok jest prawomocny.

Ponadto, sąd zobowiązał oskarżonego do powstrzymywania się od kontaktowania się z pokrzywdzonym i jego rodzicami oraz od zbliżania się do pokrzywdzonego i jego rodziców na odległość mniejszą niż 100 m.

Oskarżony został również zobowiązany do powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

Orzeczono także środek kompensacyjny polegający na zapłacie pokrzywdzonemu kwoty 1000 zł tytułem częściowego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Powyższy wyrok jest zgodny z wnioskiem prokuratora o wydanie na posiedzeniu wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionej z oskarżonym kary i innych środków złożonych w trybie art. 335 § 2 kpk. Pokrzywdzony reprezentowany przez rodziców nie sprzeciwił się uwzględnieniu tego wniosku – przekazuje nam Wiktoria Domaradzka-Kaszubowicz, prokurator Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Oskarżony przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze – potwierdza prokurator referent Wiktoria Domaradzka-Kaszubowicz.

Art. 200 § 1.: Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 29 lutego 2020 roku około godziny 20:00 na basenie Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. W przebieralni 6-letni chłopczyk miał zostać dotknięty w miejsce intymne przez 38-letniego obywatela Gruzji. 

Policjanci zatrzymali mężczyznę.
– W chwili zatrzymana 38-latek był nietrzeźwy. Policja wykonuje czynności w pod nadzorem prokuratury. Zostało wszczęte śledztwo – przekazywała Izabela Rowińska z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ:

SANOK: 6-latek wykorzystany seksualnie na basenie? Zarzuty dla 38-latka

Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku / zdjęcie poglądowe, archiwum Esanok.pl

15-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)