REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 6-latek wykorzystany seksualnie na basenie? Zarzuty dla 38-latka

SANOK / PODKARPACIE. Policja i prokuratura badają okoliczności incydentu, do którego doszło w sobotę wieczorem w przebieralni sanockiego basenu. Jak się dowiadujemy, 6-letni chłopczyk miał zostać dotknięty w miejsce intymne przez 38-letniego obywatela Gruzji. W chwili zatrzymania przez policjantów mężczyzna był nietrzeźwy. Dzisiaj, po przesłuchaniu w obecności tłumacza, prokurator postawił mężczyźnie zarzuty z art. 200 &1, który mówi o seksualnym wykorzystaniu małoletniego. Złożono również wniosek do sądu o tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło 29 lutego około godziny 20:00 na basenie Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Jak udało nam się ustalić, w przebieralni 6-letni chłopczyk miał zostać dotknięty w miejsce intymne przez 38-letniego obywatela Gruzji. 

Policjanci zatrzymali mężczyznę
– W chwili zatrzymana 38-latek był nietrzeźwy. Policja wykonuje czynności w pod nadzorem prokuratury. Zostało wszczęte śledztwo. O dalszym toku postępowania zdecyduje prokurator – mówi nam Izabela Rowińska z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo w tej sprawie
Dzisiaj doszło do przesłuchania mężczyzny w obecności tłumacza. Prokurator zdecydował o postawieniu zarzutów z art. 200 &1 kodeksu karnego. Złożono również wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie – relacjonuje Marta Leśniak-Popiel z Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Art. 200. § 1.: Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

02-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)