REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 38-latek zdewastował kościół farny i samochody księży (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę późnym wieczorem 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zdewastował budynek kościoła farnego i zaparkowane przy nim samochody księży. Sprawca został zatrzymany najpierw przez świadków zdarzenia, a później przez policjantów.

Ks. proboszcz Roman Froń. Foto: Fara Sanok

Szczęść Boże! Wczoraj, w niedzielę 10 maja 2020 r., późnym wieczorem dokonano aktów wandalizmu na naszym kościele farnym – powybijano szyby w drzwiach, w oknach, zniszczono gabloty wiszące na kościele, uszkodzono również poważnie samochody księży. Bardzo bolejemy nad kolejną już profanacją świątyni i aktem nienawiści wobec duszpasterzy. Prosimy o gorącą modlitwę, ochronę ze strony odpowiednich służb i pomoc w naprawieniu zniszczeń – napisał w mediach społecznościowych ks. Roman Froń, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku.

W sanockiej komendzie policji dowiadujemy się, że dyżurny otrzymał zgłoszenie około godziny 23. Został poinformowany, że w kościele przy ul. Grzegorza mężczyzna wybija szyby.

Sprawca został ujęty przez świadków zdarzenia i przytrzymany do przyjazdu policjantów. Okazał się nim być 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu, wynik badania 0,2 promila – relacjonuje asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Mężczyzna wybił szyby i witraże oraz uszkodził ścianę kościoła. Rozbił znicze. Zdewastował również dwa samochody osobowe zaparkowane między kościołem a plebanią.

38-latek został zatrzymany do dalszych czynności.

źródło: Red., Facebook

11-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)