REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 38-latek zdewastował kościół farny i samochody księży (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę późnym wieczorem 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zdewastował budynek kościoła farnego i zaparkowane przy nim samochody księży. Sprawca został zatrzymany najpierw przez świadków zdarzenia, a później przez policjantów.

Ks. proboszcz Roman Froń. Foto: Fara Sanok

Szczęść Boże! Wczoraj, w niedzielę 10 maja 2020 r., późnym wieczorem dokonano aktów wandalizmu na naszym kościele farnym – powybijano szyby w drzwiach, w oknach, zniszczono gabloty wiszące na kościele, uszkodzono również poważnie samochody księży. Bardzo bolejemy nad kolejną już profanacją świątyni i aktem nienawiści wobec duszpasterzy. Prosimy o gorącą modlitwę, ochronę ze strony odpowiednich służb i pomoc w naprawieniu zniszczeń – napisał w mediach społecznościowych ks. Roman Froń, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku.

W sanockiej komendzie policji dowiadujemy się, że dyżurny otrzymał zgłoszenie około godziny 23. Został poinformowany, że w kościele przy ul. Grzegorza mężczyzna wybija szyby.

Sprawca został ujęty przez świadków zdarzenia i przytrzymany do przyjazdu policjantów. Okazał się nim być 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu, wynik badania 0,2 promila – relacjonuje asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Mężczyzna wybił szyby i witraże oraz uszkodził ścianę kościoła. Rozbił znicze. Zdewastował również dwa samochody osobowe zaparkowane między kościołem a plebanią.

38-latek został zatrzymany do dalszych czynności.

źródło: Red., Facebook

11-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)