REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 41-latek składał propozycję seksualną nastolatkowi (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W piątek 6 marca na przystanku autobusowym w dzielnicy Wójtostwo w Sanoku mężczyzna miał proponować nastolatkowi czynność seksualną. Gdy świadkowie wezwali policję, 41-letni mieszkaniec powiatu sanockiego próbował uciekać. Został zatrzymany przez pokrzywdzonego nastolatka oraz innego mężczyznę.

Zdjęcie poglądowe

Do tego zdarzenia doszło w piątek 6 marca na przystanku autobusowym w dzielnicy Wójtostwo w Sanoku.

– W dniu 6 marca około godz. 6:50 dyżurny sanockiej policji został powiadomiony, że na przystanku autobusowym przy ul. Staszica w Sanoku jest mężczyzna, który proponuje czynność seksualną osobie niepełnoletniej. Na widok dojeżdżającego na miejsce zdarzenia patrolu policji mężczyzna zaczął oddalać się. Wówczas pokrzywdzony nastolatek i inny mężczyzna, który przebywał również na przystanku ujęli uciekiniera. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna został zatrzymany. Prowadzone dochodzenie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sanoku – relacjonuje asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła w tej sprawie śledztwo. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty. Na ten moment jest dwóch pokrzywdzonych.

Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym: zakaz inicjowania kontaktów z pokrzywdzonymi, zakaz kontaktowania się z małoletnimi w jakiejkolwiek formie, nakaz powstrzymania się od edukacji małoletnich oraz dozór policji. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty z art. 13 §1 KK w związku z art. 199 §3 KK i art. 197 §2 KK w związku z art. 198 KK w związku z art. 11 §2 KK w związku art. 91 §1 KK. Łącznie 2 zarzuty – przekazuje Agnieszka Podlaszczak, prokurator Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Zdjęcie poglądowe


Art. 13. Odpowiedzialność za usiłowanie udolne i nieudolne

§ 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

Art. 199. Seksualne nadużycie stosunku zależności lub krytycznego położenia

§ 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto obcuje płciowo z małoletnim lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej albo doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, nadużywając zaufania lub udzielając w zamian korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy.

Art. 197. Zgwałcenie lub wymuszenie czynności seksualnej

§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 198. Seksualne wykorzystanie bezradności lub niepoczytalności innej osoby

Art. 11. Jedność czynu, kumulatywny zbieg przepisów ustawy

§ 2. Jeżeli czyn wyczerpuje znamiona określone w dwóch albo więcej przepisach ustawy karnej, sąd skazuje za jedno przestępstwo na podstawie wszystkich zbiegających się przepisów.

Art. 91. Ciąg przestępstw

§ 1. Jeżeli sprawca popełnia w krótkich odstępach czasu, z wykorzystaniem takiej samej sposobności, dwa lub więcej przestępstw, zanim zapadł pierwszy wyrok, chociażby nieprawomocny, co do któregokolwiek z tych przestępstw, sąd orzeka jedną karę określoną w przepisie stanowiącym podstawę jej wymiaru dla każdego z tych przestępstw , w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

11-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)