REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 41-latek składał propozycję seksualną nastolatkowi (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W piątek 6 marca na przystanku autobusowym w dzielnicy Wójtostwo w Sanoku mężczyzna miał proponować nastolatkowi czynność seksualną. Gdy świadkowie wezwali policję, 41-letni mieszkaniec powiatu sanockiego próbował uciekać. Został zatrzymany przez pokrzywdzonego nastolatka oraz innego mężczyznę.

Zdjęcie poglądowe

Do tego zdarzenia doszło w piątek 6 marca na przystanku autobusowym w dzielnicy Wójtostwo w Sanoku.

– W dniu 6 marca około godz. 6:50 dyżurny sanockiej policji został powiadomiony, że na przystanku autobusowym przy ul. Staszica w Sanoku jest mężczyzna, który proponuje czynność seksualną osobie niepełnoletniej. Na widok dojeżdżającego na miejsce zdarzenia patrolu policji mężczyzna zaczął oddalać się. Wówczas pokrzywdzony nastolatek i inny mężczyzna, który przebywał również na przystanku ujęli uciekiniera. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna został zatrzymany. Prowadzone dochodzenie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sanoku – relacjonuje asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła w tej sprawie śledztwo. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty. Na ten moment jest dwóch pokrzywdzonych.

Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym: zakaz inicjowania kontaktów z pokrzywdzonymi, zakaz kontaktowania się z małoletnimi w jakiejkolwiek formie, nakaz powstrzymania się od edukacji małoletnich oraz dozór policji. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty z art. 13 §1 KK w związku z art. 199 §3 KK i art. 197 §2 KK w związku z art. 198 KK w związku z art. 11 §2 KK w związku art. 91 §1 KK. Łącznie 2 zarzuty – przekazuje Agnieszka Podlaszczak, prokurator Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Zdjęcie poglądowe


Art. 13. Odpowiedzialność za usiłowanie udolne i nieudolne

§ 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

Art. 199. Seksualne nadużycie stosunku zależności lub krytycznego położenia

§ 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto obcuje płciowo z małoletnim lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej albo doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, nadużywając zaufania lub udzielając w zamian korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy.

Art. 197. Zgwałcenie lub wymuszenie czynności seksualnej

§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 198. Seksualne wykorzystanie bezradności lub niepoczytalności innej osoby

Art. 11. Jedność czynu, kumulatywny zbieg przepisów ustawy

§ 2. Jeżeli czyn wyczerpuje znamiona określone w dwóch albo więcej przepisach ustawy karnej, sąd skazuje za jedno przestępstwo na podstawie wszystkich zbiegających się przepisów.

Art. 91. Ciąg przestępstw

§ 1. Jeżeli sprawca popełnia w krótkich odstępach czasu, z wykorzystaniem takiej samej sposobności, dwa lub więcej przestępstw, zanim zapadł pierwszy wyrok, chociażby nieprawomocny, co do któregokolwiek z tych przestępstw, sąd orzeka jedną karę określoną w przepisie stanowiącym podstawę jej wymiaru dla każdego z tych przestępstw , w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

11-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)