REKLAMA
REKLAMA

Od poniedziałku szkoły zamknięte! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że od poniedziałku polskie uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki zostają zamknięte na dwa tygodnie. Jutro i pojutrze zawieszone są zajęcia edukacyjne. Prowadzona będzie jedynie opieka nad dziećmi i uczniami.

Działalność dydaktyczno-wychowawcza zostaje wstrzymana we wszystkich placówkach oświatowych od 11 marca do 25 marca. Oznacza to, że uczniowie od jutra przestają chodzić do szkoły.

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd zdaje sobie sprawę z tego, że rodzicom może być trudno z dnia na dzień zorganizować opiekę nad dziećmi, dlatego jeszcze w czwartek i piątek, w placówkach prowadzona będzie forma dyżuru, podczas którego nauczyciele zapewnią opiekę nad uczniami.

Jak dodał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, od 16 marca wszystkie placówki oświatowe definitywnie zaprzestają działalności.

Chcemy maksymalnie spowolnić możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Potrzebne są zdeterminowane działania. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie. Od jutra (czwartek 12.03 – przyp. red.) we wszystkich szkołach niedostępny będzie już proces edukacyjny. Rozumiemy jednak, że rodzicom może być trudno zorganizować opiekę z dnia na dzień, dlatego jeszcze jutro i pojutrze szkoły będą otwarte, a nauczyciele będą sprawować opiekę nad uczniami – powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Konferencja prasowa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

źródło: Kancelaria Premiera / Facebook.comW osobnym artykule prowadzimy RELACJĘ NA ŻYWO w związku z pojawieniem się koronawirusa na Podkarpaciu – KLIKNIJ w poniższy baner:
 

Zdjęcie poglądowe

źródło: Red., Kancelaria Premiera / Facebook.com

11-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)