REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA. SANOK: Bezczelna kradzież w osiedlowym sklepie

SANOK / PODKARPACIE. W piątek w Sanoku, kamera monitoringu w jednym z osiedlowych sklepów na Wójtostwie zarejestrowała bezczelną kradzież kilku przedmiotów dokonaną przez młodego mężczyznę, najprawdopodobniej we współpracy z kolegą. Jakość nagrania jest bardzo dobra, dlatego dotarcie do złodzieja powinno być formalnością.

Do zdarzenia doszło w piątek  31 lipca około godziny 15:30.

Najpierw widoczny na zdjęciu młody mężczyzna (ciemna bluza) samodzielnie odwiedził jeden z osiedlowych sklepów na Wójtostwie. Zrobił drobne zakupy, przez kilka minut „pokręcił” się po sklepie i wyszedł. Na zapisie z kamery widać, że już wtedy, najprawdopodobniej, próbował zrobić to samo, co chwilę później, już przy asyście kompana (reklamówka położona na wiaderkach).

Po chwili do sklepu weszło już dwóch mężczyzn. Nowy klient płacił za drobne zakupy, w tym czasie drugi znów udał się w upatrzone miejsce, położył reklamówkę na wiaderku i wykorzystując fakt, że właścicielka sklepu wybijała paragon, bezczelnie ukradł kilka przedmiotów, po czym wspólnie z „kumplem” wyszedł ze sklepu.

Właścicielka zorientowała się, że mogło dojść do kradzieży, gdyż zachowanie mężczyzny w ciemnej bluzie wydało się jej podejrzane. Przeglądnęła więc nagranie z monitoringu ujawniając kradzież.

Panu, który ukradł towar dajemy szansę na dobrowolne oddanie skradzionych przedmiotów. Ma czas do poniedziałku do godziny 15:00. Jeśli tego nie zrobi, zgłaszamy sprawę na policję – informują właściciele sklepu.

Jakość nagrania jest bardzo dobra i z pewnością będzie solidnym dowodem w ewentualnym postępowaniu.

Niestety dla właścicieli sklepu, obaj panowie widywani byli regularnie w ubiegłych tygodniach. Dlatego też, dokładnie sprawdzony zostanie monitoring z poprzedniego okresu.

Art. 278. Kradzież

§ 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

AKTUALIZACJA 13:15

Jak informują właściciele, młody mężczyzna pojawił się dzisiaj w sklepie i oddał łącznie 10 skradzionych przedmiotów.

źródło: Red., materiały właścicieli sklepu

foto nagłówek: poglądowe

01-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)