REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Koronawirus w II LO! Klasa na zdalnym nauczaniu

SANOK / PODKARPACIE. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie potwierdza, że w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku odnotowano zakażenie koronawirusem.

Jedna klasa do dziś (25 września) pozostaje w systemie nauki zdalnej. Jeżeli nie będzie nowych przypadków, sytuacja wróci do normy. Jednak ostateczne decyzje zapadną w poniedziałek.

Nieoficjalnie mówi się także o tym, że zakażenia odnotowano w jednym z przedszkoli oraz szkole podstawowej znajdującej się na terenie Sanoka. Sanepid tego nie potwierdza.

– Mamy potwierdzony przypadek w II LO. Być może w pozostałych sprawach trwa jakieś dochodzenie epidemiologiczne, co jest naturalne w takich przypadkach. Na chwilę obecną nie mam takiej wiedzy. Ewentualne dochodzenie prowadzi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na terenie którego znajduje się dana placówka. Jest to dochodzenie długotrwałe. Przeprowadzane są ankiety lub wywiady z osobami, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną. Określa się jednocześnie osoby, które należy objąć kwarantanną i czy w danej szkole istniało ryzyko transmisji wirusa. Dopiero wtedy podejmuje się decyzje dotyczące ewentualnego przejścia na naukę zdalną w danej placówce – przekazuje Dorota Gibała, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

” II LO w Sanoku. Hybrydowy system nauczania jedna klasa – zdalne nauczanie. Pozostałe klasy stacjonarnie. Do 25.09.2020 r – decyzja Dyrektora placówki. System hybrydowy może zostać przedłużony” – czytamy w oficjalnym komunikacie WSSE Rzeszów.

Do Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Sanoku wystosowaliśmy zapytanie dotyczące prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych. Po południu mamy otrzymać odpowiedź w tej sprawie.

red.

27-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)