REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Miasto zamówiło maseczki dla mieszkańców. Ile i kto je otrzyma?

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski poinformował o zamówieniu przez miasto kilku tysięcy maseczek ochronnych w ramach zainicjowanej akcji „Maseczka dla sanoczan”. Przypomnijmy, że od jutra 16 kwietnia w Polsce obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

„Maseczka dla sanoczan” – tak nazwana jest akcja przekazywania mieszkańcom naszego miasta maseczek ochronnych, które od jutra mogą być niezwykle pomocne. W życie wchodzą bowiem nowe restrykcje związane ze środkami ochrony indywidualnej oraz ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. W miejscach publicznych będziemy bowiem mieli obowiązek zasłonienia ust i nosa. Wielu z nas skorzysta właśnie z maseczki.

Złożyliśmy zamówienie na kilka tysięcy maseczek ochronnych w ramach wdrożenia akcji ,,Maseczka dla sanoczan”. Niestety większość magazynów ze środkami ochrony indywidualnej realizuje zamówienia w pierwszej kolejności dla szpitali i placówek służby zdrowia. Liczymy na to, że jeszcze na początku tygodnia maseczki do nas dotrą i będziemy mogli dostarczyć je mieszkańcom – pisał 13 kwietnia w mediach społecznościowych burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

Na razie nie wiadomo jednak ile dokładnie maseczek dotrze do Sanoka, kiedy się to stanie i kto będzie mógł taką maseczkę otrzymać. Między innymi pytania o te kwestie przesłaliśmy do sanockiego magistratu. Czekamy na odpowiedź.

Pytania przesłane do Urzędu Miasta Sanoka (14.04., godzina 14:28):

1. Ile maseczek zostało zakupionych?
2. Kiedy maseczki zostaną rozdane?
3. W jaki sposób?
4. Kto będzie mógł otrzymać maseczkę?
5. Jaki był koszt zakupu maseczek?
6. Z jakich środków sfinansowano zakup maseczek?
7. Prośba o komentarz Pana burmistrza.

O wypowiedź poprosiliśmy wczoraj również radnych Sławomira Miklicza i Andrzeja Romaniaka.

SŁAWOMIR MIKLICZ: Zakup maseczek dla mieszkańców Sanoka to dobry pomysł. Wiele miast w Polsce już wyposażyło lub jest w trakcie wyposażania swoich mieszkańców w te podstawowe środki ochrony. Takie działania postulowaliśmy już wcześniej. Mam nadzieję, że mimo trudności logistycznych uda się w miarę szybko dokonać zakupu i wyposażyć w pierwszej kolejności naszych sanockich seniorów w maseczki, gdyż oni najbardziej ich potrzebują.

Cieszę się, że presja, którą wywieramy na naszej władzy przynosi efekty, właśnie o takie decyzje apelowaliśmy wcześniej. Takie działania, które nie wymagają dużych nakładów finansowych z budżetu miasta, powinny być podejmowane na bieżąco. Mam nadzieję, że również ta inicjatywa obejmie sanocki szpital, któremu potrzebne są nie tylko maseczki, ale można zakres tego wsparcia poszerzyć o kombinezony ochronne, rękawiczki czy przyłbice. Przedsiębiorcy i mieszkańcy sami się zorganizowali i spontanicznie udzielają dużego wsparcia sanockiemu szpitalowi, powinniśmy do nich dołączyć jako samorząd miasta. Liczę na to, że to dobry początek, który będzie kontynuowany.

Wypowiedź przewodniczącego Rady Miasta Sanoka oraz dodatkowy komentarz burmistrza opublikujemy, gdy otrzymamy odpowiedzi na nasze wiadomości.

Przypomnijmy, że 9 kwietnia rząd ogłosił nowe restrykcje związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy – czytamy w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: Red., Facebook, Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

foto: materiały nadesłane

17-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)