REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Utrudnienia na zakaźnym. Trwają przygotowania do dezynfekcji

SANOK / PODKARPACIE. Na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym sanockiego szpitala trwają przygotowania do planowanej dezynfekcji. Są utrudnienia na oddziale. Dyrekcja sanockiego szpitala uspokaja i dementuje informacje o całkowitym zamknięciu zakaźnego.

 

Jeszcze we wrześniu 2019 roku pisaliśmy o ryzyku zamknięcia oddziału zakaźnego sanockiego szpitala od 1 stycznia 2020 roku. Wówczas powodem miały być braki w kadrze lekarzy, które nie pozwalały na właściwe obsadzenie dyżurów. Kiedy Czytelnicy poinformowali, że oddział zakaźny na ten moment jest zamknięty sprawdziliśmy, czy jest to tylko stan przejściowy, czy może zakaźny podzieli los porodówki.

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny SPZOZ w Sanoku nie został zamknięty i funkcjonuje normalnie zgodnie z umową z POW NFZ – rozwiewa wątpliwości Grzegorz Panek, wicedyrektor SP ZOZ Sanok.

W dniach 7-17 stycznia 2020 roku na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźny będzie prowadzona planowana dezynfekcja. Obecnie trwają przygotowania do tej procedury – uzupełnia.

Dodaje, że na ten moment nie ma jakiejkolwiek informacji 0 planowanym zamykaniu oddziału zakaźnego.

Odnośnie dyżurów lekarskich na miesiąc styczeń jest zatwierdzony grafik dla wszystkich oddziałów szpitalnych w tym i zakaźnego – kwituje Grzegorz Panek.

foto: archiwum esanok.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

SZPITAL SANOK: Oddział Zakaźny zostanie zamknięty? „Szukamy lekarzy”

02-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)