REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Oddział zakaźny w podwyższonej gotowości

SANOK / PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki nałożyła na wybrane podmioty lecznicze, które w swoich strukturach posiadają oddziały zakaźne obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości od dnia 28 lutego 2020 r. w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Postanowienie dotyczy również szpitala w Sanoku.

KOMUNIKAT WOJEWODY PODKARPACKIEGO

Wojewoda Podkarpacki na podstawie art. 30 ust. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2019 r., poz. 993 z późn. zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020 r., poz. 256) oraz w związku z wnioskiem Wojewódzkiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego z dnia 28 lutego 2020 r. nałożyła na wybrane podmioty lecznicze, które w swoich strukturach posiadają oddziały zakaźne obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości od dnia 28 lutego 2020 r. w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Taka decyzja wojewody podkarpackiego związana jest z prowadzonymi działaniami profilaktycznymi w związku z możliwością wystąpienia i rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Jednocześnie informuję, że pozostaje aktualny komunikat nr 15 Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący osób potencjalnie narażonych w związku z powrotem z obszarów utrzymującej się transmisji wirusa SARS-CoV-2 28 luty 2020 r., w którym Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmował nadzorem epidemiologicznym 107 osób, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie osoby poddane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 81 osób. Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 8 osób – są one w trakcie badań. Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Dyrekcja sanockiego szpitala potwierdza, że podwyższona gotowość dotyczy między innymi szpitala w Sanoku.

źródło: materiały nadesłane

archiwum Esanok.pl

29-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)