REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Tłumy na targowisku przy Sanie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji dzwonią Czytelnicy zaniepokojeni i zaszokowani tym, co od rana dzieje się na targowisku przy Sanie w dzielnicy Wójtostwo. Trudno znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu. Obok niektórych stoisk przewijają się tłumy ludzi.

W redakcji odebraliśmy już kilka telefonów od mieszkańców, którzy niepokoją się sytuacją na targowisku przy Sanie w dzielnicy Wójtostwo. Środa 29 kwietnia jest pierwszym dniem po przerwie, kiedy znów można sprzedawać i robić zakupy na bazarach.

Wszystkie dotychczasowe obostrzenia, patrząc na to, co się dzieje, nie mają żadnego sensu. Każdy chce zarabiać, tak samo ci na targowisku, jak fryzjerzy, kosmetyczki, gastronomia i każdy, kto musi czekać na otwarcie rynku – mówi jeden z naszych rozmówców.

Zastanawia mnie, gdzie w tym momencie są odpowiedni służby – policja i straż miejska. Codziennie nad Sanem przesiaduje młodzież, a o ile wcześniej jeździli non stop, o tyle teraz w czasie koronawirusa praktycznie ich nie widać – mówi druga z osób kontaktujących się z redakcją.

Od dzisiaj ponownie funkcjonują również miejskie targowiska. Komunikat w tej sprawie opublikował Urząd Miasta Sanoka.

KOMUNIKAT

Od najbliższej środy możliwe zakupy na miejskim targowisku

Decyzją burmistrza miasta Sanoka wznowiona zostaje działalność targowiska miejskiego przy ul. Okulickiego od 29 kwietnia. Czynny jest również Zielony Rynek, zakupy są możliwe także na targowisku przy Hali Targowej. Przypomnienie dot. zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenie targowisk: Na terenie targowiska czy bazaru może przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba punktów handlowych pomnożona przez 4. W tę liczbę nie jest wliczana obsługa stoisk*

Do tematu wrócimy. Przyjrzymy się temu, w jaki sposób zorganizowany jest handel na targowiskach w naszym mieście. Dzisiejsza sytuacja pokazuje, że zapotrzebowanie na tego typu zakupy jest ogromne, nawet w dobie epidemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń związanych z dystansowaniem społecznym.

 

* Komunikat: Urząd Miasta Sanoka

02-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)