REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wyrzucił z 4 piętra telewizor z wbitym nożem. Kilka dni później zdewastował kościół

SANOK / PODKARPACIE. Dewastacja sanockiej Fary oraz uszkodzenie samochodów księży odbiło się szerokim echem w Sanoku, ale i w regionie. Okazuje się, że wobec 38-latka, który dopuścił się tych czynów, interweniowano wielokrotnie, w tym w ostatnich dniach. 7 maja mężczyzna wyrzucił z 4 piętra telewizor z wbitym nożem. Dwa dni później wszedł do jednego z marketów i porozrzucał produkty.

O wybiciu szyb, witraży oraz o uszkodzeniu samochodów księży pisaliśmy wczoraj tutaj: SANOK: 38-latek zdewastował kościół farny i samochody księży (FOTO).

Okazuje się, że wobec mężczyzny, który dopuścił się dewastacji kościoła przeprowadzano już wiele interwencji. Choćby w ostatnich dniach.

7 maja 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego wyrzucił z 4 piętra telewizor z wbitym nożem. Działo się to około 21:15. Telewizor spadł na tereny zielone pod blokiem. Mężczyźnie nakazano uprzątnięcie zniszczonego sprzętu, na co się zgodził. Nie było zawiadomień o stworzeniu zagrożenia w związku z tym zdarzeniem.

Dwa dni później 38-latek wszedł do jednego z marketów i porozrzucał produkty po czym wyszedł na zewnątrz. Na ten moment nie zostało złożone zawiadomienie w tej sprawie. Postępowania w tego typu przypadkach prowadzone są na wniosek, a nie z urzędu. Nieoficjalnie mówi się, że wartość uszkodzonych produktów nie przekroczy 500 zł, zatem jeśli dojdzie do zgłoszenia, sprawa będzie traktowana najprawdopodobniej jako wykroczenie.

10 maja ta sama osoba zdewastowała kościół farny. Przypomnijmy, że w chwili zdarzenia mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. W organizmie miał 0,2 promila. Został zatrzymany.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo. 38-latkowi postawiono łącznie cztery zarzuty:

– Jeden zarzut z art. 196 KK i art. 288 &1 KK w związku z art. 57a KK – obrażanie uczuć religijnych innych osób poprzez publiczne znieważenie przedmiotów lub miejsc czci religijnej, zniszczenie cudzej rzeczy, występek o charakterze chuligańskim,

– Dwa zarzuty z art. 288 &1 KK w związku z art. 57a KK – zniszczenie cudzej rzeczy, występek o charakterze chuligańskim.

Art. 196. Kodeksu Karnego: Obrażanie uczuć religijnych innych osób
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

– Ponadto mężczyźnie postawiono zarzut, który dotyczy groźby karalnej i uporczywego nękania, tzw. stalkingu (art. 190 &1 KK i art. 190a &1 KK w związku z art. 11 &2 KK).

Art. 190a. Stalking
§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Najsurowsza z kar, jaka może spotkać mężczyznę to osiem lat pozbawienia wolności (art. 190a &1 KK).

Prokuratura zdecydowała o złożeniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Trwa oczekiwanie na orzeczenie sądu.

Jeśli chodzi o interwencje policjantów i osadzanie osób w pomieszczeniu dla zatrzymanych, za każdym razem, gdy są wątpliwości co do stanu zdrowia osoby, wobec której podejmowana jest interwencja, przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem.

Jak dowiadujemy się w sanockiej komendzie, w przypadku interwencji przy Farze, taka konsultacja się odbyła. Zgodnie z wydanym zaświadczeniem, stan zdrowia mężczyzny nie wykluczał przeprowadzenia czynności i zatrzymania go przez policję.

Grafika poglądowa

12-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)