REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zbiórka pieniędzy na remont oddziału dziecięcego. Potrzebna pomoc! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W związku z koniecznością realizacji decyzji Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczącej spełnienia wymogów sanitarnych, na sanockiej pediatrii w trybie pilnym dokonać trzeba remontu oddziału. Sanepid nakazał wymianę kilkudziesięcioletniej, w znacznym stopniu zużytej, wykładziny pokrywającej cały korytarz i sale chorych dzieci. Aby wymienić wykładzinę w całym oddziale brakuje 25 tysięcy złotych. Szpital jest w trudnej sytuacji finansowej, dlatego zorganizowano zbiórkę na platformie zrzutka.pl.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Patronem medialnym zbiórki jest portal Esanok.pl

Dzieci nie wiedzą co to polityka, nie muszą rozumieć problemów świata dorosłych, ale my jako dorośli musimy zrozumieć jedno: dzieci są naszą przyszłością a naszym obowiązkiem jest dbać o nie jak najlepiej potrafimy.

Sanocki szpital zapewnia opiekę medyczną nie tylko dla dzieci z Sanoka i powiatu sanockiego, ale i całych Bieszczadów. Rocznie na sanockiej pediatrii hospitalizowanych jest średnio około 1200 małych pacjentów. Personel pediatrii angażuje całe serce, aby szpitalny oddział był dla nich miejscem jak najbardziej przyjaznym.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Ogromne problemy finansowe, z jakimi obecnie boryka się szpital, nawet w najmniejszym stopniu nie mogą wpłynąć negatywnie na proces leczenia naszych pacjentów. Dzieci nie wiedzą co to polityka, nie muszą rozumieć problemów świata dorosłych, ale my jako dorośli musimy zrozumieć jedno: dzieci są naszą przyszłością, a naszym obowiązkiem jest dbać o nie jak najlepiej potrafimy. Jeżeli system staje się niewydolny, musimy za wszelka cenę radzić sobie w innych sposób – mówi Przemysław Galej, ordynator sanockiej pediatrii.

W związku z koniecznością realizacji decyzji Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczącej spełnienia wymogów sanitarnych, na sanockiej pediatrii w trybie pilnym dokonać trzeba remontu oddziału. Sanepid nakazał wymianę kilkudziesięcioletniej, w znacznym stopniu zużytej, wykładziny pokrywającej cały korytarz i sale chorych dzieci.

SP ZOZ w Sanoku zebrał już cześć kwoty na wspomniane zadanie. Prowadzona zbiórka uzupełni brakującą kwotę, a tym samym pozwoli zrealizować zadanie w całości.

Pomimo, że pozyskaliśmy już część środków finansowych na ten cel, niestety sami nie udźwigniemy tego ciężaru. Potrzebujemy zaangażowania wszystkich, którym nie jest obojętne zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego dzieciom z naszego regionu – mówi ordynator.

Aby wymienić wykładzinę w całym oddziale brakuje 25 tysięcy złotych. – Wymiana wykładziny to konieczność, aby nasz oddział spełniał aktualnie obowiązujące wymogi sanitarne – informuje ordynator sanockiej pediatrii i apeluje o wsparcie. – Każdy grosz, każda złotówka przekazana przez darczyńców na ten cel zostanie w stu procentach wykorzystana dla dobra dzieci. Wszyscy możemy zjednoczyć wspólnie siły i zacząć jak najszybciej walczyć w słusznej sprawie, jaką jest przeprowadzenie remontu Oddziału Dziecięcego w Sanoku. Z góry dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę!

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

źródło: materiały nadesłane, zrzutka.pl

27-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)