REKLAMA
REKLAMA

Spływ kajakowy był jednym z głównych punktów imprezy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Uroczyste obchody „Święta Morza”, w latach 30. odbywały się cyklicznie w Sanoku. Imprezy miały miejsce na przystani wioślarskiej Związku Strzeleckiego, która była usytuowana na lewym brzegu Sanu, powyżej mostu Olchowskiego. Zobaczcie kilka zdjęć z tamtych uroczystości.

Wszystkie zamieszczone w artykule fotografie stanowią własność Muzeum Historycznego w Sanoku. 

Fotografia przedstawia grupę osób podczas uroczystości „Święta Morza” zorganizowanej w Sanoku w czerwcu 1936 r. Stoją od lewej: funkcjonariusz Policji Państwowej, członek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w umundurowaniu organizacyjnym (tyłem), starosta Bolesław Skwarczyński oraz nieznane kobiety. Fotografia wykonana prawdopodobnie na terenie przystani, która mieściła się na lewym brzegu Sanu, powyżej mostu Olchowskiego (obecnie na tym terenie znajdują się zabudowania „Stomilu”). Autor: T. Marzyński.

 

Fotografia przedstawia uroczyste obchody „Święta Morza”, które w latach 30. odbywały się cyklicznie w Sanoku. Imprezy miały miejsce na przystani wioślarskiej Związku Strzeleckiego, która była usytuowana na lewym brzegu Sanu, powyżej mostu Olchowskiego. Widoczny przemawiający ks. Bartłomiej Krukar – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku – oraz inni uczestnicy uroczystości. W tle budynek przystani z udekorowanym portretem marszałka Józefa Piłsudskiego oraz napisem: PRZYSTAŃ WIOŚLARSKA. Autor: T. Marzyński.

 

Utrwalono udekorowane kajaki oraz wioślarzy. Na dwóch pierwszych kajakach widoczne ich nazwy: STRZELEC oraz PODHALANIN. W tle most Olchowski. Autor: T. Marzyński.

 

Utrwalono udekorowane kajaki oraz wioślarzy. Autor: T. Marzyński.

 

 

Imprezy miały miejsce na przystani wioślarskiej Związku Strzeleckiego, która była usytuowana na lewym brzegu Sanu, powyżej mostu Olchowskiego. Widoczne udekorowane kajaki oraz wioślarze. W tle oddział Związku Strzeleckiego oraz most Olchowski z licznie zgromadzoną publicznością. Autor: T. Marzyński.

 

Utrwalony spływ kajakowy, który był jednym z punktów programu imprezy. Na brzegu po prawej widoczny budynek Fabryki Gumy. Fotografia wykonana z okolic mostu Olchowskiego. Autor: T. Marzyński.

 

Widoczni uczestnicy uroczystości. Na pierwszym planie po lewej kpt. Wilhelm Obrzut w mundurze strzeleckim. Wilhelm Obrzut był oficerem w 2. Pułku Strzelców Podhalańskich. W tle budynek przystani z napisem: BUFET. Autor: T. Marzyński.

 

Fotografia przedstawia grupę umundurowanych strażaków nad brzegiem Sanu. Wśród strażaków jeden cywil. W tle łódź strażacka, na łodzi widoczne napisy: STRAŻAK oraz na dziobie: P.P.S.P.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

DNI SANOKA 1979: Działo się! Wspomnień czas! (ZDJĘCIA)

Sanok na starej fotografii. Widzieliście te zdjęcia? (FOTO)

Sanok na starej fotografii. Z lotu ptaka (ZDJĘCIA)

Z ARCHIWUM: Wisząca kładka na Białą Górę (ZDJĘCIA)

Tak powstawał „nowy” szpital w Sanoku (ZDJĘCIA)

26-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)