REKLAMA
REKLAMA

Strażacy przekazali 8 respiratorów dla łańcuckiego szpitala!

RZESZÓW, ŁAŃCUT / PODKARPACIE. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej przekazała 8 respiratorów dla szpitala zakaźnego w Łańcucie. Sprzęt był na wyposażeniu straży pożarnej z Podkarpacia. Decyzja została podjęta po konsultacjach z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart.

16 marca łańcucki szpital został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. W poniedziałek 30 marca podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec, działając zgodnie z poleceniem komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz w porozumieniu z wojewodą podkarpackim, przekazał Centrum Medycznemu w Łańcucie (szpital jednoimienny zakaźny) 8 respiratorów będących na wyposażeniu jednostek organizacyjnych PSP naszego województwa.

Podkarpaccy strażacy czynnie uczestniczą w działaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. W działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19 oraz pomoc objętym kwarantanną mieszkańcom naszego regionu zaangażowanych jest ponad 1400 podkarpackich strażaków. Ich zadania mają charakter wspomagający działania innych służb. Dodatkowo przy wybranych szpitalach w naszym regionie strażacy rozstawili namioty, które mogą pełnić funkcje polowych izb przyjęć.

Strażacy ochotnicy ponad 160 razy dowozili żywność lub leki rodzinom objętym kwarantanną. W działania te zaangażowani są odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni w środki ochrony indywidualnej strażacy z ochotniczych straży pożarnych.

 Od 9 marca strażacy pełnią też dyżur w punktach kontrolnych na granicach z Ukrainą i Słowacją. Ich zadaniem jest pomiar temperatury ciała osób przekraczających granicę. W tym czasie wykonali pomiary u ponad 67000 podróżnych.

foto: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

źródło: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie, Rzeszów4.pl

31-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)