REKLAMA
REKLAMA

Strażnicy konwojowali samochód z rodzącą kobietą (FOTO)

PODKARPACIE. Nietypowa akcja strażników granicznych z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce. 16 lutego w miejscowości Wyżne do funkcjonariuszy SG podszedł przerażony mężczyzna prosząc o pomoc w jak najszybszym dojechaniu do szpitala. Wiózł bowiem żonę, u której prawdopodobnie zaczęła się akcja porodowa. Strażnicy bez zastanowienia przerwali prowadzone czynności i rozpoczęli konwój do samego szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj (16 lutego) w m. Wyżne w powiecie strzyżowskim na Podkarpaciu.

Ewelina oraz Bogdan – funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce prowadzili tam kontrolę w celu przeciwdziałania nielegalnej migracji.

W pewnym momencie do mundurowych podjechał przerażony mężczyzna i poprosił o pomoc. Powiedział, że przewozi żonę u której prawdopodobnie zaczęła się akcja porodowa. Chciał jak najszybciej dotrzeć do jednego z rzeszowskich szpitali.

Funkcjonariusze mając na uwadze dobro matki oraz dziecka zareagowali natychmiast. Przerwali kontrolę pojazdów i rozpoczęli konwój. W akcji wykorzystali sygnały świetlne oraz dźwiękowe.

Droga do Rzeszowa trwała kilkanaście minut. Na miejscu rodzącą kobietą zaopiekował się personel szpitala.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu, materiały nadesłane

17-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)