REKLAMA
REKLAMA

Strażnicy konwojowali samochód z rodzącą kobietą (FOTO)

PODKARPACIE. Nietypowa akcja strażników granicznych z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce. 16 lutego w miejscowości Wyżne do funkcjonariuszy SG podszedł przerażony mężczyzna prosząc o pomoc w jak najszybszym dojechaniu do szpitala. Wiózł bowiem żonę, u której prawdopodobnie zaczęła się akcja porodowa. Strażnicy bez zastanowienia przerwali prowadzone czynności i rozpoczęli konwój do samego szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj (16 lutego) w m. Wyżne w powiecie strzyżowskim na Podkarpaciu.

Ewelina oraz Bogdan – funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce prowadzili tam kontrolę w celu przeciwdziałania nielegalnej migracji.

W pewnym momencie do mundurowych podjechał przerażony mężczyzna i poprosił o pomoc. Powiedział, że przewozi żonę u której prawdopodobnie zaczęła się akcja porodowa. Chciał jak najszybciej dotrzeć do jednego z rzeszowskich szpitali.

Funkcjonariusze mając na uwadze dobro matki oraz dziecka zareagowali natychmiast. Przerwali kontrolę pojazdów i rozpoczęli konwój. W akcji wykorzystali sygnały świetlne oraz dźwiękowe.

Droga do Rzeszowa trwała kilkanaście minut. Na miejscu rodzącą kobietą zaopiekował się personel szpitala.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu, materiały nadesłane

17-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)