REKLAMA
REKLAMA

Szpital w centrum uwagi. Będzie wniosek o odwołanie zarządu?

Szpital w centrum uwagi. Będzie wniosek o odwołanie zarządu?

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. – Debata nad aktualną sytuacją Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku – to główny punkt dzisiejszej sesji Rady Powiatu Sanockiego. Dług szpitala oscyluje w granicach 40 mln zł.


Mówi się o konieczności zaciągania kolejnych zobowiązań. Na temat szpitala debatowali podczas ostatniej sesji radni miejscy.

Zapytanie  w sprawie kondycji finansowej szpitala wystosowywaliśmy 7 dni temu na adres mailowy szpitala. Dziś (4 bm.) otrzymaliśmy odpowiedź, że pani księgowa przebywała na urlopie. Odpowiedzi na pytania są w opracowaniu.

W dzisiejszej sesji ma wziąć udział cała dyrekcja szpitala wraz z osobami funkcyjnymi.

– Nikt ze strony szpitala nie lekceważy sytuacji, wręcz przeciwnie – mówi zdecydowanie z-ca dyrektora szpitala Grzegorz Panek.

– Realizujemy program naprawczy, który przynosi nowe rozwiązania. Na efekty musimy jednak czekać do kolejnego rozdania, jeżeli chodzi o finansowanie – dodaje dyrektor.

– Powinniśmy robić wszytko, a nawet więcej, aby uratować szpital – zaznacza Jerzy Zuba, radny powiatowy.

– Chcemy otrzymać konkretne odpowiedzi od dyrekcji, w jakiej kondycji jest szpital. Oczywiście wiemy, że nie jest dobrze, ale musimy mieć konkrety – podkreśla Robert Pieszczoch, przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego.

W sekretariacie starostwa udało się nam dowiedzieć, ze starosta Stanisław Chęć przebywa na zwolnieniu lekarskim i do pracy ma wrócić w przyszłym tygodniu.

Nieoficjalnie mówi się, że podczas obrad może paść wniosek dotyczący odwołania Zarządu Powiatu Sanockiego.

Próbowaliśmy się dowiedzieć, którzy włodarze  gmin z naszego powiatu wezmą udział w sesji. W sekretariacie Urzędu Miasta Sanok otrzymaliśmy informację, że burmistrzowie mają spotkania i nie można potwierdzić na tę chwilę, czy przedstawiciel magistratu weźmie udział w sesji. Na sesję nie wybiera się nikt z Gminy Wiejskiej Sanok. Czekamy na odpowiedź z Miasta i Gminy Zagórz, burmistrz ma aktualnie spotkanie. 

O godzinie 11:40 otrzymaliśmy informację, że gminę Zagórz podczas dzisiejszej sesji ma reprezentować Jerzy Zuba, jako członek Społecznej Rady ZOZ z ramienia gminy. 

Zarząd powiatu sanockiego

foto: archiwum SP ZOZ w Sanoku


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Miasto nie poręczy kredytu dla szpitala. Co dalej? (VIDEO, ZDJĘCIA)

Dramatyczny apel wicestarosty w sprawie sanockiego szpitala (VIDEO)

04-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)