REKLAMA
REKLAMA

Szpital w centrum uwagi. Będzie wniosek o odwołanie zarządu?

Szpital w centrum uwagi. Będzie wniosek o odwołanie zarządu?

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. – Debata nad aktualną sytuacją Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku – to główny punkt dzisiejszej sesji Rady Powiatu Sanockiego. Dług szpitala oscyluje w granicach 40 mln zł.


Mówi się o konieczności zaciągania kolejnych zobowiązań. Na temat szpitala debatowali podczas ostatniej sesji radni miejscy.

Zapytanie  w sprawie kondycji finansowej szpitala wystosowywaliśmy 7 dni temu na adres mailowy szpitala. Dziś (4 bm.) otrzymaliśmy odpowiedź, że pani księgowa przebywała na urlopie. Odpowiedzi na pytania są w opracowaniu.

W dzisiejszej sesji ma wziąć udział cała dyrekcja szpitala wraz z osobami funkcyjnymi.

– Nikt ze strony szpitala nie lekceważy sytuacji, wręcz przeciwnie – mówi zdecydowanie z-ca dyrektora szpitala Grzegorz Panek.

– Realizujemy program naprawczy, który przynosi nowe rozwiązania. Na efekty musimy jednak czekać do kolejnego rozdania, jeżeli chodzi o finansowanie – dodaje dyrektor.

– Powinniśmy robić wszytko, a nawet więcej, aby uratować szpital – zaznacza Jerzy Zuba, radny powiatowy.

– Chcemy otrzymać konkretne odpowiedzi od dyrekcji, w jakiej kondycji jest szpital. Oczywiście wiemy, że nie jest dobrze, ale musimy mieć konkrety – podkreśla Robert Pieszczoch, przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego.

W sekretariacie starostwa udało się nam dowiedzieć, ze starosta Stanisław Chęć przebywa na zwolnieniu lekarskim i do pracy ma wrócić w przyszłym tygodniu.

Nieoficjalnie mówi się, że podczas obrad może paść wniosek dotyczący odwołania Zarządu Powiatu Sanockiego.

Próbowaliśmy się dowiedzieć, którzy włodarze  gmin z naszego powiatu wezmą udział w sesji. W sekretariacie Urzędu Miasta Sanok otrzymaliśmy informację, że burmistrzowie mają spotkania i nie można potwierdzić na tę chwilę, czy przedstawiciel magistratu weźmie udział w sesji. Na sesję nie wybiera się nikt z Gminy Wiejskiej Sanok. Czekamy na odpowiedź z Miasta i Gminy Zagórz, burmistrz ma aktualnie spotkanie. 

O godzinie 11:40 otrzymaliśmy informację, że gminę Zagórz podczas dzisiejszej sesji ma reprezentować Jerzy Zuba, jako członek Społecznej Rady ZOZ z ramienia gminy. 

Zarząd powiatu sanockiego

foto: archiwum SP ZOZ w Sanoku


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Miasto nie poręczy kredytu dla szpitala. Co dalej? (VIDEO, ZDJĘCIA)

Dramatyczny apel wicestarosty w sprawie sanockiego szpitala (VIDEO)

04-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)