REKLAMA
REKLAMA

Tajemniczy zgon 15-latka. Śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci

PODKARPACIE. Wciąż nie wiadomo co było przyczyną śmierci 15-letniego wychowanka Niepublicznego Młodzieżowego Ośrdoka Wychowawczego w Łańcucie, którego ciało zostało znalezione w pokoju w poniedziałek rano. Na dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok. Prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci chłopaka.

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj: 15-latek znaleziony martwy w swoim pokoju.

Przypomnijmy, że do tragicznego odkrycia doszło w poniedziałek rano.

Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 10:00. W Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie znaleziono martwego 15-letniego wychowanka tej placówki. Prowadzone jest śledztwo mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci chłopca. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Łańcucie – przekazywał mł. asp. Wojciech Gruca, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie.

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo o przestępstwo z art. 155 kodeksu karnego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że małoletni skierowany został przez Sąd do NMOW w Łańcucie, w którym przebywał od dnia 3 września 2020 roku. Wspólnie z innym wychowankiem umieszczony został w dwuosobowym pokoju, gdzie pod nadzorem miał przebywać przez siedem dni, stosownie do wewnętrznych procedur bezpieczeństwa, wynikających z sytuacji epidemicznej.

W dniu 07 września 2020 roku około godziny 10.00 roku współlokator, po odebraniu śniadania, poinformował wychowawcę, że kolega z pokoju leży w łóżku i prawdopodobnie nie żyje. Wychowawca wezwał pomoc medyczną. Lekarz z Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon – informuje Paweł Król, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Niezwłocznie prokurator przeprowadził oględziny miejsca ujawnienia zwłok oraz zwłok z udziałem biegłego lekarza. Zabezpieczono zapis monitoringu z korytarza NMOW w Łańcucie obejmującego wejście do pomieszczenia, w którym przebywał zmarły małoletni. Przesłuchano w charakterze świadków pracowników NMOW w Łańcucie sprawujących opiekę nad małoletnim. Zwłoki zabezpieczono w Prosektorium w Rzeszowie. Przeprowadzenie sekcji zwłok zaplanowano na dzień 10 września 2020 roku przez specjalistę z zakresu medycyny sądowej.

zdjęcie poglądowe / policja.pl

źródło: Red., Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

10-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)