REKLAMA
REKLAMA

POSŁANKA PiS OSTRZEGA: Tak wyglądają ręce dziecka po tygodniu dezynfekcji w szkole (FOTO)

POLSKA. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Maria Siarkowska pokazała na Twitterze jak wyglądają ręce jej córki po tygodniu dezynfekcji w szkole. – To istne szaleństwo. Czy naprawdę nie wystarczy, by dzieciaki myły ręce zwykłym mydłem? – pytała wyraźnie zdenerwowana parlamentarzystka. Z odpowiedzią pospieszył Minister Edukacji Narodowej. Okazuje się, że nie ma obowiązku dezynfekowania rąk dzieci płynami na bazie alkoholu. Wystarczy dokładne mycie wodą i mydłem. Warto zwrócić na to uwagę również w naszych szkołach.

Kilka dni temu posłanka PiS Anna Maria Siarkowska opublikowała na Twitterze zdjęcie dłoni swojej córki po tygodniu spędzonym w szkole, gdzie jak przekazuje parlamentarzystka dezynfekcja rąk odbywa się obowiązkowo przed każdą lekcją z użyciem płynu do dezynfekcji. Wszystko ma związek z pandemią koronawirusa i rygorami wprowadzonymi w szkołach.

Jak widać na zdjęciu dłonie dziewczynki są wyraźnie spuchnięte i zranione.

Foto: Twitter.com

Poirytowana posłanka pyta w mediach społecznościowych czy to konieczność, aby do dezynfekcji używać specjalnych płynów, które często sporządzane są na bazie alkoholu.

Z odpowiedzią pospieszył Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, który wyraźnie zaznaczył, że nie ma obowiązku nieustannej dezynfekcji rąk płynem na bazie alkoholu. Lekarze także wskazują, że wystarczy regularne mycie rąk mydłem.

W dalszej części konwersacji na Twitterze Anna Maria Siarkowska zaapelowała o rozpowszechnianie wiedzy na ten temat wśród rodziców. Opublikowała również pismo z zaleceniami w zakresie mycia rąk przez dzieci wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Opisywana sytuacja dotyczy jednej ze szkół w województwie mazowieckim, ale warto o tym pamiętać posyłając dzieci również do naszych szkół.

źródło: Red., Twitter.com

12-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)