REKLAMA
REKLAMA

W Krośnie nowe mieszkania czekają na lokatorów (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. 21 mieszkań i 5 lokali użytkowych z przeznaczeniem pod wynajem jest już gotowych na przyjęcie mieszkańców. Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe Sp. z o.o. w Krośnie oddało do użytku budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami na parterze przy ul. Staszica 27 w Krośnie. Z początkiem grudnia Spółka rozpoczęła przekazywanie kluczy do lokali mieszkalnych.

Projektantem obiektu była rzeszowska Firma FORMARCHITEKCI Dariusz Gniewek, Miłosz Platowski, a wykonawcą krośnieński AL.-MAR Sp. z o.o.

Okres Realizacji Inwestycji: sierpień 2019 – listopad 2020 r.

Efekt:

Budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami na parterze, łącznie 21 mieszkań i 5 lokali użytkowych z przeznaczeniem pod wynajem. Mieszkania i lokale użytkowe są w pełni wykończone i wyposażone. Do każdego z mieszkań przypisana jest komórka lokatorska.

W pokojach posadzki wykonano z deski barlineckiej, w przedpokojach, kuchniach i łazienkach ułożono płytki terakotowe. W kuchniach zainstalowano – kuchenki elektryczne z płytą indukcyjną, a w łazienkach urządzenia sanitarne (tj. umywalki, kompakty WC i wanny).

Budynek jest wyposażony w instalacje c.o., c.w., instalacje wod.-kan., instalacje elektryczne (oświetlenia, gniazda wtykowe, telefoniczne, domofon, instalacje RTV).

Każdy z lokali został oddzielnie opomiarowany, na klatkach schodowych zainstalowano urządzenia pomiarowe: energii elektrycznej, wody, co i ccw Obiekt i lokale dostępne dla osób niepełnosprawnych, w budynku zamontowano windę. Do dyspozycji mieszkańców jest oczywiście parking.

W budynku powstało:
• 5 lokali użytkowych o powierzchni od 47,74 m2 do 104,80 m2,
• 15 mieszkań dwupokojowych o powierzchni średnio 50 m2,
• 6 mieszkań trzypokojowych o powierzchni 60,36 m2 i 78,76 m2.

Wszystkie lokale mieszkalne mają już swoich najemców, z którymi na etapie końcowym podpisujemy umowy najmu i przekazujemy do zamieszkania – mówi Stanisław Kubit Prezes Zarządu TBS. Do wynajęcia mamy jeszcze 1 lokal użytkowy o powierzchni 62 m2. Potencjalnych najemców zapraszamy do składania oferty w siedzibie Spółki – dodaje prezes spółki.

Inwestycja została sfinansowana ze środków partycypantów, kredytem i grantem z Banku Gospodarstwa Krajowego, aportem Miasta oraz środkami własnymi TBS.

Jedna inwestycja zakończona, druga rozpoczęta

W październiku Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe Sp. z o.o. w Krośnie podpisało umowę z Firmą AL- MAR Sp. z o.o. generalnym wykonawcą budowy zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą techniczną przy ul. Składowej i A. Ostaszewskiego w Krośnie. Dwa z nich na parterze będą mieć lokale z przeznaczeniem na usługi.

Projektantem budynków jest INWESTPROJEKT – Przedsiębiorstwo Projektowo – Usługowe Spółka z o.o. w Krośnie.

W ramach inwestycji powstanie zespół trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym:
• 2 budynki 1 B i 1 C, w których usytuowane zostanie po 23 lokale mieszkalne przeznaczone na wynajem oraz po 1 lokalu usługowym.
• w budynku 1A, co jest nowością na krośnieńskim rynku mieszkaniowym powstanie 25 lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem z opcją dojścia do własności. Formuła „Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności” umożliwia systematyczną spłatę ceny mieszkania w ramach czynszu oraz wykupienie go w okresie od 5 do 20 lat od momentu zamieszkania w lokalu.

Wszystkie lokale mieszkalne podobnie jak we wcześniejszych inwestycjach TBS-u zostaną w pełni wykończone i wyposażone podstawowe urządzenia kuchenne i sanitarne.

Budynki będą wyposażone w instalacje c.o., c.w., instalacje wod.-kan. i instalacje elektryczne (oświetlenia, gniazda wtykowe, telefoniczne, domofon, instalacje RTV) oraz urządzenia pomiarowe: energii elektrycznej, zimnej wody oraz logo-termy.

Wszystkie mieszkania będą dostępne dla osób niepełnosprawnych poprzez zainstalowanie pochylni zewnętrznej oraz windy wewnętrznej obsługującej wszystkie kondygnacje naziemne.

Do dyspozycji mieszkańców powstanie plac zabaw dla dzieci oraz parking z 94 stanowiskami dla samochodów osobowych w tym 7 stanowisk dla osób niepełnosprawnych.

Struktura mieszkań została dostosowana do zgłaszanego we wnioskach wstępnych zapotrzebowania, i tak będą to lokale:
• dwu-pokojowe z oddzielną kuchnią bądź aneksem kuchennym o powierzchni od 50,12m 2 do 54,13 m2,
• trzy-pokojowe z oddzielną kuchnią bądź aneksem kuchennym o powierzchni od 56,87 m2 do 59,25 m2,
• cztero-pokojowe z oddzielną kuchnią bądź aneksem kuchennym o powierzchni od 71,45 m2 do 77,03 m2.

Źródła Finansowania Inwestycji: kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach realizacji rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego, bezzwrotne finansowe wsparcie ze środków Funduszu Dopłat z BGK, środki partycypantów, aport Miasta Krosna oraz środki własne TBS-PM Sp. z o.o.

źródło: UM Krosno

12-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)