REKLAMA
REKLAMA

W NIEDZIELĘ ZA MIASTO: W kręgu Kamienia

SANOK / PODKARPACIE. PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK  serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „W kręgu Kamienia” 23 sierpnia 2020 (wycieczka piesza).

W programie:

 • przejazd na trasie: Sanok – Zarszyn – Besko – Rymanów – Jaśliska – Lipowiec
 • przejście piesze na odcinku: Lipowiec – Kamień nad Jaśliskami (857 m n.p.m.) – Przełęcz Beskid nad Czeremchą (581 m n.p.m.) – Czeremcha – Lipowiec
 • w trakcie wycieczki ognisko
 • przejazd do Jaślisk – nowe atrakcje podkarpackiego Hollywood
 • trasa ŚREDNIO TRUDNA (dostępna dla rodzin z dziećmi), czas przejścia – ok. 5 godz., punkty do GOT – 17.

Wpisowe:

 • 30 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
 • 35 zł (przyszli Członkowie PTTK )

Świadczenia:

 • bezpłatna usługa przewodnicka
 • Kol. Mariola i Paweł Tys
 • transport i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:

 • odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, peleryna od deszczu) i obuwie turystyczne,
 • wyżywienie (kiełbaski), picie, kijki, dokument tożsamości (teren graniczny) oraz maseczkę (na czas przejazdu).

Uwaga! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 21 sierpnia (piątek) 2020 r.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 7:45. Wyjazd o godz. 08:00. Powrót do Sanoka ok. godz. 19:00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Zaproszenie przewodników:

Mariola i Paweł Tys: serdecznie zapraszamy na wędrówkę szlakami skrywającego wiele tajemnic Kamienia. Pozwólcie oczarować się niezwykle malowniczym dolinom – dziś opustoszałym, niegdyś tętniących życiem łemkowskich wsi. Kraina łagodności, malowniczo ukwiecone łąki, zapach wiekowego drewna i historia tej ziemi, to wszystko czeka Was na tej wycieczce.


Relacja z wycieczki „Połoninami nad Liskowatem”

Dla większości turystów Góry Sanocko-Turczańskie to miejsce nieznane choć bliskie, liczne doliny opowiadają o przeszłości i dawnych jej mieszkańcach – Bojkach. Ci, którzy wybrali się ze mną na wycieczkę w ramach cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”, mogli poznać zupełnie inne oblicze tych gór oraz dawnych nieistniejących bojkowskich wsi.

Park Krajobrazowy Gór Słonnych to jedno z bardziej malowniczych i tajemniczych miejsc. Podczas wędrówki podziwialiśmy krajobrazy Pogórza Przemyskiego, bieszczadzkich połonin, ukraińskich Karpat, przygranicznych szczytów Magury Łomniańskiej i Ostrykowca oraz architekturę bojkowskiej cerkwi z 1832 r. p.w. Narodzenia NMP w Liskowatem.

Nasza wędrówka rozpoczęła się na Przełęczy pod Brańcową, w pobliżu której znajdują się źródła Wiaru. Po przejściu widokowych połonin nad Liskowatem, zeszliśmy do doliny potoku Karaszyn, gdzie zapaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski, nabierając sił przed zdobyciem wymagającej Kiczery z której już blisko było do Krościenka.

W rajdzie wzięła udział liczna, bo licząca aż 48 uczestników grupa szczęśliwych wędrowców.

Opracował: Mirosław Sworst

materiały nadesłane

21-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)