REKLAMA
REKLAMA

Wniosek o milion złotych dla szpitala przepadł. Jak głosowali radni?

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego podjęto decyzję o wsparciu sanockiego szpitala 100 tysiącami złotych, z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem.  Informowaliśmy o tym w artykule: 100 tysięcy na walkę z koronawirusem. Gorąca debata (VIDEO)

Pismo o pomoc szpitalowi złożył do Zarządu Powiatu Sanockiego Grzegorz Panek, dyrektor szpitala, prosząc o zabezpieczenie w budżecie kwoty 100 tys. zł. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup niezbędnego wyposażenia dla personelu i szpitala.

Radni byli jednomyślni, co do pomocy. Choć podczas sesji pojawiły się głosy, aby tę kwotę zwiększyć. Ewentualnie wycofać ten punkt sesji, i powrócić z projektem uchwały do prac komisji. 

Sebastian Niżnik

Radny Sebastian Niżnik wnioskował o to, aby przekazana kwota na szpital wynosiła nie 100 tysięcy złotych, a milion złotych. – Nie ma w obecnym czasie pilniejszych potrzeb. Zdrowie jest najważniejsze – mówił radny. Damian Biskup, członek zarządu, zaproponował aby wspomniany punkt zdjąć z porządku obrad. Proponując ponowne rozpatrzenie tego projektu uchwały na komisji i ewentualne zwiększenie proponowanej kwoty. 

W pierwszej kolejności głosowano nad wnioskiem radnego Damiana Biskupa. Za nim zagłosował wnioskodawca oraz Krzysztof Strzyż. Od głosu wstrzymali się: Krystyna Galik-Harhaj, Sebastian Niżnik, Jolanta Skoczołek, Igor Wójciak i Jerzy Zuba. Przeciw ściąganiu punktu z porządku obrad zagłosowali: Janusz Cecuła, Andrzej Chrobak, Jan Jaślar, Marian Kawa, Roman Konieczny, Robert Pieszczoch, Bogdan Struś, Marek Szpara oraz Kazimierz Węgrzyn. Pozostali radni nie wzięli udziału w głosowaniu, i tak wniosek „przepadł”. 

Drugi w kolejności był głosowany wniosek Sebastiana Niżnika. Twierdził on, że w trudnym czasie pandemii pomoc szpitalowi należy się większa niż wspomniane 100 tysięcy złotych. Za zwiększeniem kwoty zagłosowali: Damian Biskup, Marian Kwa, Sebastian Niżnik i Marek Szpara. Od głosu wstrzymali się: Krystyna Galik-Harhaj, Tomasz Gankiewicz, Marta Myćka, Bogdan Struś oraz Kazimierz Węgrzyn. Przeciw zwiększeniu kwoty do 1 miliona złotych byli: Janusz Cecuła, Andrzej Chrobak, Jan Jaślar, Roman Konieczny, Robert Pieszczoch, Jolanta Skoczołek, Krzysztof Strzyż, Igor Wójciak i Jerzy Zuba. Pozostali nie wzięli udziału w głosowaniu.

Uchwałę w sprawie wsparcia, ostatecznie 100 tysiącami złotych przyjęto jednomyślnie. 

Stanisław Chęć

– Uważam, że dyskusja na sesji była niepotrzebna, ponieważ dyrektor sanockiego szpitala zawnioskował o konkretną kwotę, która w zupełności wystarczy mu na walkę z koronawirusem. To, że w budżecie mamy wolne środki nie oznacza, że musimy wszystkie od razu wydać. Moim zdaniem, wsparcie należy się również innym powiatowym instytucjom – czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Sanoku, czytując słowa Stanisława Chęcia, starosty sanockiego. 

Dane dotyczące głosowań: Starostwo Powiatowe w Sanoku
foto: archiwum prywatne (2)

17-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)