REKLAMA
REKLAMA

WOŚP przekazuje 250 tys. maseczek. Trafią również do Sanoka

SANOK / PODKARPACIE. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera podkarpackie szpitale. We wtorek WOŚP poinformował o przekazaniu trójwarstwowych maseczek chirurgicznych oraz kardiomonitorów do szpitali w naszym regionie. Maseczki trafią także do Sanoka.

jurekowsiakcovidfoto: wosp.org.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła 250 tysięcy sztuk trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, które trafią do: Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dębicy, Szpitala Miejskiego w Jarosławiu, Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w leżajsku, Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, Wojewódzkiego szpitala w Przemyślu, Szpitala Specjalistycznego w Sanoku, a także do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli.

Dodatkowo podkarpackie szpitale otrzymają kardiomonitory. Na liście pierwszych 57 z 157 zakupionych urządzeń znalazły się dwa szpitale z Podkarpacia. Centrum Medyczne w Łańcucie otrzyma trzy kardiomonitory. Dwa kardiomonitory trafią do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy.

Każdy dzień przynosi nowe możliwości, nowe zakupy, ale także setki nowych próśb o pomoc, jakie docierają do Fundacji. Pracujemy maksymalnie intensywnie, starając się zrobić tak wiele, jak tylko się da. Wielkie dzięki za każdą wpłatę na nasz Fundusz Interwencyjny, który rośnie i pozwala nam coraz odważniej podejmować decyzje o kolejnych zakupach dla szpitali – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Dotychczasowa pomoc Fundacji WOŚP dla polskich placówek medycznych w ramach walki z koronawirusem przekroczyła już wartość 25 mln złotych. Orkiestra w ramach tego wsparcia zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 47 respiratorów, 50 tysięcy pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej.

źródło: wosp.org.pl / inf. prasowa, Facebook.com

08-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)