REKLAMA
REKLAMA

Wóz strażacki dla Cisnej! Świetna frekwencja i… zaskakujący wynik? (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Znamy wyniki konkursu pod nazwą „Bitwa o wozy”. Na Podkarpaciu wygrała gmina Cisna z frekwencją na poziomie 75,03%. Co ciekawe, jednym z efektów rządowego pomysłu jest to, że w 10 województwach, w gminach z najwyższą frekwencją wygrał… Rafał Trzaskowski, a tylko w 6 Andrzej Duda. Oczywiście trudno jednoznacznie ocenić skutki przeprowadzenia tej akcji, tylko na podstawie wyników w najlepszych pod względem frekwencji gminach, ponieważ o strażacki wóz walczyli mieszkańcy wielu jednostek samorządu.

„Bitwa o wozy” to akcja ogłoszona na tydzień przez I turą wyborów prezydenckich, w ramach której MSWiA sfinansuje 16 nowych średnich wozów ratowniczo-gaśniczych gminom do 20 tys. mieszkańców, które w każdym województwie osiągnęły największą procentową frekwencję wyborczą.

Na Podkarpaciu zwyciężyła gmina Cisna. Mieszkańcy zmobilizowali się i tłumnie odwiedzili lokale wyborcze. Uzyskano frekwencję na poziomie 75,03%. Uprawnionych do głosowania było 2471 osób. Oddano 1854 ważne głosy.

Wyniki:

Rafał Trzaskowski – 37,26%
Andrzej Duda – 26,23%
Szymon Hołownia – 21,09%
Krzysztof Bosak – 7,14%
Robert Biedroń – 3,68%
Władysław Kosiniak-Kamysz – 3,24%
Pozostali kandydaci – 1,35%

Renata Szczepańska. Foto: UG Cisna

Gdy dowiedzieliśmy się o zwycięstwie naszej gminy, byliśmy w euforii, szaleństwie radości. Trudno było nam uwierzyć w to, co się stało. W naszej jednostce OSP mamy stary, ponad 30-letni wóz, a na zakup nowego nigdy nie byłoby nas stać. Nawet przy wsparciu programów pomocowych, trzeba by było zabezpieczyć kwotę 300 lub 400 tys. zł, co byłoby zadaniem niezwykle trudnym. Nowy pojazd to podniesienie bezpieczeństwa na naszym terenie i pożytek dla mieszkańców oraz turystów. Przypomnę, że jesteśmy gminą przygraniczną, oddaloną od komendy PSP o 60 km. Dlatego, miejscowa jednostka OSP jest dla na tak ważna – mówi Renata Szczepańska, Wójt Gminy Cisna.

Gmina Cisna liczy 1800 mieszkańców. Osób uprawnionych do głosowania było ponad 2400. Zatem do spisu wyborców dopisała się spora grupa turystów.

Wybory, z reguły, odbywają się w okresie, kiedy w Bieszczadach pojawia się wielu turystów. Dopisują się oni do spisu wyborców, tworząc efekt tzw. pewnego uczestnictwa. Nie jest to jednak tak, ze wóz strażacki wygrali nam turyści, ponieważ od wielu lat nasi mieszkańcy w sposób aktywny i odpowiedzialny biorą udział w wyborach. Bez takiej postawy nie byłoby mowy o sukcesie frekwencyjnym. Ponadto, mieszkańców gminy mobilizowali strażacy, którzy czuli szansę na powodzenie tej akcji. Finał jest niesamowity. Frekwencja okazała się w tych wyborach wyjątkowo wysoka – analizuje Renata Szczepańska.

Polsat News zestawił 16 gmin z najwyższą frekwencją i jak się okazuje, aż w 10 wygrał Rafał Trzaskowski: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, mazowieckie, podkarpackie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

Z kolei Andrzej Duda zwyciężył w województwie: lubelskim, małopolskim, opolskim, podlaskim, śląskim i świętokrzyskim.

Zgodnie z procedurą, jednostki OSP z gmin, które osiągną najwyższą procentową frekwencję, będą musiały złożyć wniosek o sfinansowanie zakupu wozu. Wnioskowanie, zawarcie umowy na dotację i jej rozliczenie odbywać się będzie zgodnie ze znanymi już OSP procedurami.

zdjęcie poglądowe, Biuro Prasowe UMWP / archiwum

źródło: Red., PKW, Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, Polsat News

foto nagłówek: Biuro Prasowe UMWP / archiwum

30-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (10)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

XLL2020-07-01 09:52:26
0 0
No tylko popatrz pisiorku a(twoja emilka i kuchta nie dolecieli) braklo samolocikow czy juz kasy!!!!
blog WP2020-07-01 09:56:03
0 0
Lubię jak PO jeby kwiczą hahahahahaha ps Zet a ty już wiesz kto jest twoim ojcem? bo ostatnio na forach żaliłeś się że byłeś molestowany przez ojca którego póżniej wsadzili.
NoBp2020-07-01 09:58:40
0 0
A gdzie ukrywa sie ten z tymi wpisami(tylko duda) zrzutka po tysiacu na kampanie byla i nie zostaniesz nawet odzwiernym,a moze dadza ci myc klopy na grodzkiej ,co,????
tad2020-07-01 10:23:29
0 0
Czuje sie jakbym sam dostal ten samochod. Brawa dla Cisnej, dla mieszkancow.Wspanialy kwiatuszek na tle niebieskiego podkarpackiego.
Polak mały2020-07-01 11:58:10
0 0
Gratuluję Pani Wójt Renacie Szczepańskiej podarku od rządu PiS. Nachodzą mnie takie refleksje. Musicie teraz Państwo wybudować nową remizę, bo WIELKI WÓZ się może nie zmieścić? I drugie spostrzeżenie. PO rządziło przez osiem lat, Pani Posłanka Elżbieta Łukacijewska jest w Polskim i Europejskim Parlamencie że ho, ho, albo jeszcze dłużej!!!!! Wcześniej była WÓJTEM W TEJ GMINIE!! A strażacy mają ponad 30 -letniego rzęcha......wstyd na całą Polskę za nieudolność tej Pani w "tej materii". Bo w innych tematach było ciut lepiej.
te tubylec2020-07-01 14:46:51
0 0
czerwona burzuazja jak ja tam nazywasz odbudowala kraj ze ziszczen wojennych.nauczyla nas pisac i czytac zlikwidowala gruzlice.pobudowala szpitale szkoly i bloki mieszkalne w ktorym napewno mieszkasz.jesli ogladales serial ,,,czas honoru,, to byl tam taki moment.warszawiacy wspolnie z dziecmi z rodzicami odgruzowywali ulice .a ,,, niezlomni,, tylko z papierosem w zebach wystawali po rogatkach.czy choc jeden z nich podniosl choc jedna cegle?
Mm2020-07-01 15:18:28
0 0
za to głosowanie na Trzaskowskiego.powinni dostać taczki.
@te tubylec 2020-07-01 17:16:05
0 0
Oj słabo władza ludowa nauczyła cię pisać , słabo, nieskładnie, powiedziałbym prostacko.Ale co jej się w małym stopniu udało ( tej władzy), aczkolwiek , to wyprać mózgi podobnych do ciebie tzw. homosovietikusów.Aha jeszcze w temacie tzw." czerwonej burżuazji", to zapraszam do poczytania sobie ( myślę , że posiadasz ta umiejętność) w literaturze , z jaką grupą ludzi jest związany ten termin.
Kris2020-07-01 22:31:44
0 0
No to teraz w Cisnej będą płynąć ścieki zamiast wody ale co tam przecież wszyscy co głosują na peło to ludzie wyksztalceni , , inteligencja,, a wiadomo inteligenci lubią się taplać w g u w n i e. Żal wystarczy że wam tvn powie że jesteście inteligentni i to wam wystarczy to chyba taki kompleks inteligenta. Na Kichawe też byście zaglosowali byle byc inteligentem.
Precz z PiSiorami2020-07-02 00:00:34
0 0
Brawo Cisna! Jedyny jasny punkt w Bieszczadach. Reszta to ciemnogród i zacofanie.