REKLAMA
REKLAMA

Ogromne zniszczenia pod Jasłem. Potrzebna żywność i odzież (VIDEO, ZDJĘCIA)

TRZCINICA / PODKARPACIE. W podjasielskiej Trzcinicy doszło w ubiegły weekend do prawdziwego kataklizmu. To jedna z kilku miejscowości najbardziej dotkniętych przez nawałnice, jakie przeszły przez Podkarpacie. Skala zniszczeń jest ogromna. Organizowana jest zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców, którzy utracili dorobek swojego życia. Strażacy apelują o przekazywanie żywności długoterminowej, odzieży czy środków czystości.

Wskutek ulewnych deszczy, nawałnic i powodzi, do jakich doszło w miniony weekend uszkodzeniu uległy drogi, zarówno wojewódzkie jak i powiatowe oraz gminne. Woda nie oszczędziła zjazdów, przepustów. Przydrożne osuwiska zniszczyły całkowicie małe drogi, które zniknęły na całych setkach metrów. Olbrzymie straty ponieśli także mieszkańcy oraz przedsiębiorcy.

Jak informowały służby wojewody podkarpackiego, powiaty jasielski i krośnieński należały do tych, które w sobotę 27.06 najbardziej odczuły skutki gwałtownych ulew. Nawałnice czyniły ogromne zniszczenia, w wielu przypadkach odbierając mieszkańcom dorobek ich życia.

W dniu 27.06.2020 r. odnotowano łącznie 1122 zdarzeń związanych ze skutkami frontu burzowego. Najwięcej w powiatach jasielskim -549, krośnieńskim -176, przemyskim -73, brzozowskim 50 i łańcuckim. Działania głównie polegały na pompowaniu wody z zalanych budynków, posesji, odcinków dróg, udrażnianiu przepustów drogowych, usuwaniu powalonych konarów i drzew. Konieczna była również ewakuacja 29 osób z zalanych budynków w miejscowości Trzcinica gmina Jasło w powiecie jasielskim oraz 15 osób w pow. krośnieńskim w gm. Jedlicze – przekazywała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego.

O pomoc dla mieszkańców Trzcinicy apelują strażacy z OSP Harklowa:

Zwracamy się z ogromną prośbą o zbiórkę dla powodzian z Trzcinicy. Prosimy o takie produkty jak:

-wodę pitną
-środki czystości
-ręczniki papierowe
-odzież i obuwie
-żywność długoterminową

I wszystkie inne rzeczy które mogą się przydać.

Przedmioty te można przynosić codziennie do Remizy OSP Harklowa.

Więcej info pod Nr. Tel : 888990768

VIDEO z Trzcinicy (26.06.2020)

Obserwator Burz – Podkarpacie / Facebook
 

Zdjęcia z 26.06.2020: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku. Fotografie wykonano wczoraj wieczorem, w nocy oraz dzisiaj rano na terenie miejscowości: Kańczuga, Manasterz i Jawornik Polski, czyli w powiatach: przeworskim i jarosławskim

źródło: Red., PUW w Rzeszowie, OSP Harklowa / Facebook, Obserwator Burz – Podkarpacie / Facebook

foto nagłówek: poglądowe

30-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (5)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

ZENADA!!!2020-07-01 06:07:25
0 0
u-po-litycznione TROLLE I CHAMY w ataku. Za grosz empatii czy zrozumienia nieszczescia drugiego czlowieka - WSTYD! Jak was kmioty Bog po-karze, nie liczcie na po-moc:):):)
ad jan, asf, VON i spolki 2020-07-01 06:09:47
0 0
Ogarnijcie sie debile z partii oszustow. Woda nie wybiera - do was tez zdazy:):):)
.2020-07-01 07:19:25
0 0
a może eSanok zorganizuje taką zbiórkę w Sanoku????? na pewno znajdzie się ktoś chętny żeby to wszystko zawieźć. Chętnie dorzuciłabym się , czy jest możliwe żeby "eSanok" coś takiego zorganizował???
max2020-07-01 09:35:51
0 0
@ZENADA!!! żenadą jest twój komentarz. Zapytam z pewna nieśmiałością w jaki sposób pomogłeś tym poszkodowanym? Może twoja pomoc ogranicza się tylko do Facebooka i dzielenia się z przyjaciółmi i znajomymi postami typu "potrzebna pomoc...". Przez kilka lat bylem (tak jak to określiłeś) empatyczny, ale to już koniec. Chodzicie państwo na wybory zacznijcie coś wymagać od ludzi, na których głosujecie. Oni rozporządzają waszymi pieniędzmi i powinni wspierać suwerena poszkodowanego podczas klęsk żywiołowych, rodziny z chorymi dziećmi itp. Oni są od tego jak dupa od srania. Jeśli wystarcza wam 500 plus, 14 emerytury i oczka wodne to życzę powodzenia. Ja już przestałem się dobrowolnie opodatkowywać na rzecz osób którym w życiu nie wyszło. Napewno pomógł mi w tym palec Pani Lichockiej.
@max2020-07-01 17:07:04
0 0
Tys durny na maxa imbecylu z partii po-papranych. Włóż sobie palec do dupy a potem zacznij go oblizywać, knurze z zaścianka :):) „Kulturę” po-kazałeś a teraz wróć do wideł i gowno przewracaj !