REKLAMA
REKLAMA

Wspaniałe sukcesy uczniów PSM w Sanoku! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wspaniałe sukcesy pod koniec roku szkolnego odnieśli uczniowie PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. W rozstrzygniętym niedawno International Music Competition w Belgradzie (Serbia) młodzi akordeoniści zdobyli 7 pierwszych miejsc i 4 drugie, co jest najlepszym wynikiem sanockich uczniów w tym konkursie w historii, a biorą udział w nim regularnie od 8 lat.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych: zdobyli Filip Siwiecki (ze wspaniała punktacją 95 pkt na 100 możliwych), Dawid Siwiecki (94 pkt) i Kacper Kosztyła (93 pkt) – wszyscy uczniowie PSM II st. Andrzeja Smolika, duet Filip Siwiecki & Kacper Kosztyła – prowadzony przez Andrzeja Smolika we współpracy z Grzegorzem Bednarczykiem oraz 3 uczniów PSM I st. Grzegorza Bednarczyka – Kacper Romańczyk, Mateusz Gagatko i Jakub Pyrcak.

Z kolei II m-ca w swoich kategoriach zdobyli: Kacper Sokół uczeń Grzegorza Bednarczyka oraz Adam Fedak, Julia Cybuch i Wiktoria Kocyłowska z klasy Andrzeja Smolika, podobnie jak Adam Petryk, który uczy się w Społecznym Ognisku Muzycznym.

Filip Siwiecki

Osiągnięcia te są tym cenniejsze, że okres przygotowań do udziału w konkursie w Belgradzie odbył się w stanie pandemii i z koniecznością prowadzenia lekcji i warsztatów online – co jak widać przyniosło nadspodziewane efekty. Konkurs ten odbywa się poprzez przesłanie drogą elektroniczną nagrań video 2 utworów, ocenianych następnie przez Jury. Co ważne do tego międzynarodowego jury zostało powołanych dwóch nauczycieli sanockiej szkoły – dr Iwona Bodziak oraz prof. ośw. Andrzej Smolik, co jest wybitnym wyróżnieniem zarówno dla nich jak i sanockiego środowiska muzycznego.

Kacper Kosztyła

W konkursie brali udział uczniowie z Polski, Norwegii. Litwy, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Białorusi, Wietnamu , Chin i wielu najdalszych części Rosji – Sankt Petersburg, Moskwy czy dalekiej Syberii. Internetowa forma konfrontacji pozwala na tak szerokie spektrum uczestników.

W konkursie brała też udział 9 letnia Laura Pietryka, zajęła III miejsce i uzyskała 79 punktów, co dopisała do poprzednich sukcesów (Barcelona – I, Odessa – III, Łuck – II. Pokazała tym samym, że w okresie pandemii nie zwalnia i znowu zadziwia. Jest uczennicą Roberta Handermandera.

Mimo tego trudnego czasu także gitarzyści PSM I i II st. z powodzeniem wzięli udział w konkursie, wśród nich I miejsca otrzymali: Maja Gaworecka, Anna Marczak, Maja Kot, Maria Kozimor, trio gitarowe w składzie – Zuzanna Krok, Maja Gaworecka i Anna Marczak oraz kwartet gitarowy w składzie: Maria Kozimor, Adam Potoczny, Michał Chmura i Mateusz Wójcik, II miejsce otrzymali: Zuzanna Krok, Adam Potoczny, Mateusz Wójcik i Michał Chmura. Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała dr Iwona Bodziak.

Od lewej: Maria Kozimor, Adam Potoczny, Michał Chmura, Mateusz Wójcik

Instrumenty dęte reprezentowała flecistka z klasy Doroty Zubel, która uzyskała znakomitą pierwszą lokatę w swej kategorii, podobnie jak skrzypaczka Emilia Linka uczennica Grażyny Dziok.

Gratulujemy młodym wykonawcom, dzięki którym o Sanoku usłyszał cały muzyczny świat i życzymy zasłużonego, wakacyjnego wypoczynku.

Kacper Kosztyła i Filip Siwiecki

źródło: PSM w Sanoku / nadesłane

26-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)