REKLAMA
REKLAMA

Wspaniałe sukcesy uczniów PSM w Sanoku! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wspaniałe sukcesy pod koniec roku szkolnego odnieśli uczniowie PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. W rozstrzygniętym niedawno International Music Competition w Belgradzie (Serbia) młodzi akordeoniści zdobyli 7 pierwszych miejsc i 4 drugie, co jest najlepszym wynikiem sanockich uczniów w tym konkursie w historii, a biorą udział w nim regularnie od 8 lat.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych: zdobyli Filip Siwiecki (ze wspaniała punktacją 95 pkt na 100 możliwych), Dawid Siwiecki (94 pkt) i Kacper Kosztyła (93 pkt) – wszyscy uczniowie PSM II st. Andrzeja Smolika, duet Filip Siwiecki & Kacper Kosztyła – prowadzony przez Andrzeja Smolika we współpracy z Grzegorzem Bednarczykiem oraz 3 uczniów PSM I st. Grzegorza Bednarczyka – Kacper Romańczyk, Mateusz Gagatko i Jakub Pyrcak.

Z kolei II m-ca w swoich kategoriach zdobyli: Kacper Sokół uczeń Grzegorza Bednarczyka oraz Adam Fedak, Julia Cybuch i Wiktoria Kocyłowska z klasy Andrzeja Smolika, podobnie jak Adam Petryk, który uczy się w Społecznym Ognisku Muzycznym.

Filip Siwiecki

Osiągnięcia te są tym cenniejsze, że okres przygotowań do udziału w konkursie w Belgradzie odbył się w stanie pandemii i z koniecznością prowadzenia lekcji i warsztatów online – co jak widać przyniosło nadspodziewane efekty. Konkurs ten odbywa się poprzez przesłanie drogą elektroniczną nagrań video 2 utworów, ocenianych następnie przez Jury. Co ważne do tego międzynarodowego jury zostało powołanych dwóch nauczycieli sanockiej szkoły – dr Iwona Bodziak oraz prof. ośw. Andrzej Smolik, co jest wybitnym wyróżnieniem zarówno dla nich jak i sanockiego środowiska muzycznego.

Kacper Kosztyła

W konkursie brali udział uczniowie z Polski, Norwegii. Litwy, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Białorusi, Wietnamu , Chin i wielu najdalszych części Rosji – Sankt Petersburg, Moskwy czy dalekiej Syberii. Internetowa forma konfrontacji pozwala na tak szerokie spektrum uczestników.

W konkursie brała też udział 9 letnia Laura Pietryka, zajęła III miejsce i uzyskała 79 punktów, co dopisała do poprzednich sukcesów (Barcelona – I, Odessa – III, Łuck – II. Pokazała tym samym, że w okresie pandemii nie zwalnia i znowu zadziwia. Jest uczennicą Roberta Handermandera.

Mimo tego trudnego czasu także gitarzyści PSM I i II st. z powodzeniem wzięli udział w konkursie, wśród nich I miejsca otrzymali: Maja Gaworecka, Anna Marczak, Maja Kot, Maria Kozimor, trio gitarowe w składzie – Zuzanna Krok, Maja Gaworecka i Anna Marczak oraz kwartet gitarowy w składzie: Maria Kozimor, Adam Potoczny, Michał Chmura i Mateusz Wójcik, II miejsce otrzymali: Zuzanna Krok, Adam Potoczny, Mateusz Wójcik i Michał Chmura. Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała dr Iwona Bodziak.

Od lewej: Maria Kozimor, Adam Potoczny, Michał Chmura, Mateusz Wójcik

Instrumenty dęte reprezentowała flecistka z klasy Doroty Zubel, która uzyskała znakomitą pierwszą lokatę w swej kategorii, podobnie jak skrzypaczka Emilia Linka uczennica Grażyny Dziok.

Gratulujemy młodym wykonawcom, dzięki którym o Sanoku usłyszał cały muzyczny świat i życzymy zasłużonego, wakacyjnego wypoczynku.

Kacper Kosztyła i Filip Siwiecki

źródło: PSM w Sanoku / nadesłane

26-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)