REKLAMA
REKLAMA

Wypadek sanockiej karetki pogotowia. Interweniował śmigłowiec LPR

SANOK. Przed godziną 14:00 w Niepołomicach w województwie małopolskim doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i karetki transportowej z sanockiego szpitala. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec LPR.

Przed godziną 14:00, na skrzyżowaniu ulic Brzeskiej i Batorego w Niepołomicach, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego BMW i ambulansu Volkswagen, którym poruszał się zespół transportowy z Sanoka. Poszkodowane zostały trzy osoby – ratownicy wraz z transportowanym karetką pacjentem. Załoga HEMS wykonała z pacjentką dalszy transport do szpitala – relacjonują reporterzy Kraków112.pl.

Jak się dowiedzieliśmy w wypadku brała udział karetka transportowa z sanockiego szpitala.

AKTUALIZACJA 15:30:

– Kierowca jak i ratownik zostali przewiezieni karetkami na SOR do pobliskiego szpitala. Mają ogólne potłuczenia.

– Transportowany karetką z Sanoka pacjent był w stanie ciężkim. Po wypadku został zabrany przez LPR również na szpitalny oddział ratunkowy. Nie ma informacji na temat jego aktualnego stanu zdrowia.

Informacje te przekazał nam asp. Robert Kmiecik z KP PSP Wieliczka.

AKTUALIZACJA 15:55:

Karetka z Sanoka jadąc od strony miejscowości Szarów w kierunku Krakowa, używając sygnałów uprzywilejowania (dźwiękowych i świetlnych), wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na skrzyżowaniu znajdował się już samochód osobowy BMW. Doszło do zderzenia – relacjonuje asp. Paweł Tomasik, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 75 z drogą wojewódzką nr 964.

Asp. Paweł Tomasik przekazuje nam ponadto, że ratownicy doznali obrażeń kończyn. Pacjent w stanie ciężkim trafił śmigłowcem do szpitala. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do lecznic w Krakowie. Według wstępnych informacji kierowca BMW nie odniósł obrażeń.

Siły i Środki:

– 2 zastępy JRG PSP Wieliczka,
– 2 zastępy OSP Niepołomice,
– ZRM K01-19, K01-050 – SP SPR Niepołomice,
– ZRM Ratownik6 LPR,
– KP Niepołomice,
– KPP Wieliczka.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia za Kraków112.pl.

foto: Kraków112.pl

26-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)