REKLAMA
REKLAMA

Za miasto… Ciekawe propozycje! Kajaki, rowery, kijki?

Zarząd Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku wraz z Kołem Przewodników PTTK, serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta Sanoka oraz okolic do udziału w XV edycji cyklu wakacyjnych wycieczek pod hasłem „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”.

Tradycyjnie w każdą niedzielę lipca oraz sierpnia, przewodnicy PTTK będą zachęcać do wspólnego przemierzania turystycznych szlaków, w celu lepszego poznania piękna oraz historii naszego regionu. Wśród zaplanowanych na tegoroczne lato 13 imprez znajdzie się 9 wycieczek pieszych, 3 rowerowe oraz 1 spływ kajakowy.

Rajdy społecznie, według autorskich programów poprowadzą członkowie Koła Przewodników PTTK Sanok: Grażyna Chytła, Mariola i Janusz Tys, Jan Adamczyk, Andrzej Organ, Stanisław Sieradzki, Wiesław Sternik, Grzegorz Surówka, Mirosław Sworst, Jerzy Szlachcic, Edward Szychowski oraz Wojciech Węgrzyn.

Nad koordynacją całej edycji będzie czuwał pracownik biura Oddziału i przewodnik Janusz Kusiak

Poniżej kalendarz wszystkich wakacyjnych imprez za miasto oraz szczegóły dwóch pierwszych z nich tj. wycieczki pieszej i rowerowej, które odbędą się w najbliższą niedzielę 5 lipca.

Zapraszamy do śledzenia informacji oraz udziału w imprezach!

5 LIPCA: WYCIECZKA PIESZA

PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Beskydě, Beskydě, kdo po tobe ide…?”

W programie:

 • przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Komańcza – Przeł. Beskid nad Radoszycami
 • przejście piesze szlakiem niebieskim na odcinku: Przeł. Beskid nad Radoszycami – Średni Garb i zejście szlakiem koloru zielonego do Dołżycy,
 • trasa ŁATWA, czas przejścia – ok. 4 godz., punkty do GOT – 10.

Wpisowe:

 • 30 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
 • 35 zł (przyszli Członkowie PTTK)

Świadczenia:

 • bezpłatna usługa przewodnicka kol. Andrzej Organ
 • transport i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:

 • odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, peleryna od deszczu) i obuwie turystyczne,
 • wyżywienie, picie (min. 1,5 l/os.), dokument tożsamości (teren przygraniczny!) oraz maseczkę (na czas przejazdu).

Uwaga!

Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 3 lipca (piątek) 2020 r.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 9:45. Wyjazd o godz. 10:00. Powrót do Sanoka ok. godz. 16:00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Przewodnik Andrzej Organ: Serdecznie zapraszam na refleksyjny przejazd po terenie dawniej gęsto zamieszkałym i uroczą wędrówkę w rzadko uczęszczanym terenie granicznym.

5 LIPCA: WYCIECZKA ROWEROWA

PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Odwiedzamy ULe nie po miód, lecz po kulturę” (Uniwersytety Ludowe w naszej okolicy).

W programie:

 • przejazd na trasie: Sanok – Strachocina (kopalnia) – Wzdów (pałac Ostaszewskich) – Zarszyn – Wola Sękowa (dworek i obecny Uniwersytet Ludowy) – Bukowsko – Sanok,
 • trasa ŁATWA, długość trasy – ok. 65 km, czas przejazdu – ok. 5 godz.

Wpisowe: 5 zł

Świadczenia:

 • bezpłatna usługa przewodnicka kol. Edward Szychowski
 • ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:

 • sprawny rower oraz kask ochronny na głowę,
 • odpowiedni do rajdu oraz warunków pogodowych strój,
 • wyżywienie (kiełbaski) oraz duży zapas picia.

Uwaga!

Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 3 lipca (piątek) 2020 r.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 9:45. Wyjazd o godz. 10:00. Powrót do Sanoka ok. godz. 15:00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Przewodnik Edward Szychowski: wszystkich miłośników wycieczek rowerowych zapraszam w niedzielę 05.07. na wspólną przejażdżkę po okolicy. Odwiedzimy interesujące miejsca i dowiemy się o ciekawych ludziach którzy tu żyli. Spotykamy się pod Kauflandem o godzinie 10.00. Myślę że do stałych uczestników dołączą też nowi. Trasa łatwa, zapewniamy przyjazną i życzliwą atmosferę. Do zobaczenia więc w niedzielę.

źródło: PTTK Ziemia Sanocka

02-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)