REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie pomiędzy szpitalami w Sanoku i Ustrzykach Dolnych!

SANOK / BIESZCZADY. Szpitale w Sanoku i Ustrzykach Dolnych uruchamiają projekt „Szpitale powiatowe na terenie Bieszczad – nowe perspektywy”. Jak czytamy w podpisanym wczoraj dokumencie, celem ma być przyspieszenie rozwoju szpitali w zakresie działalności leczniczej z korzyścią dla społeczeństwa.

Starosta sanocki Stanisław Chęć oraz starosta bieszczadzki Marek Andruch podpisali wczoraj porozumienie partnerskie, którego celem jest współpraca szpitali w Sanoku i Ustrzykach Dolnych w zakresie ochrony zdrowia.

Fragment podpisanego dokumentu

„Mając na celu realizację idei samorządności, współdziałając w duchu wzajemnej współpracy, w trosce o trwały i zrównoważony rozwój ochrony zdrowia, deklarujemy wolę współdziałania dla rozszerzenia i umacniania istniejących kontaktów, w celu przyspieszenia rozwoju naszych podmiotów działalności leczniczej z korzyścią dla społeczeństwa w regionie”

Do sprawy wrócimy. W obu urzędach zapytamy o konkrety, jakie wynikają z podpisanego wczoraj dokumentu. Poprosimy również o komentarze.

Również wczoraj, 1 lipca, sześcioosobowa grupa radnych Rady Powiatu Sanockiego, złożyła na biurko starosty sanockiego wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji poświęconej szpitalowi.

Agonia szpitala trwa. Placówka tonie w długach, plan naprawczy jest fikcją, a kolejne pomysły napawają grozą – mówi bez ogródek Sebastian Niżnik, współautor wnioski o zwołanie sesji.

Kwestię wniosku o zwołanie sesji opisujemy w osobnym artykule, który wkrótce pojawi się na naszym portalu.

foto: Marek Andruch / Facebook

02-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)