REKLAMA
REKLAMA

Zakupy dla personelu medycznego. Sanocki szpital coś otrzyma? (VIDEO)

Zakupy dla personelu medycznego. Sanocki szpital coś otrzyma? (VIDEO)

Urząd marszałkowski kupił kolejną partię bardzo potrzebnych środków ochrony osobistej. To między innymi dwa rodzaje maseczek, kombinezony i przyłbice. Już dzisiaj połowa zakupionych środków trafi do podkarpackich szpitali, stacji pogotowia i centrum krwiodawstwa czyli tam, gdzie trwa walka z covid-19. Zakup był możliwy dzięki funduszom unijnym.

Z myślą o potrzebach personelu medycznego urząd marszałkowski zakupił:

  • Przyłbice (7 000 szt.) – dostarczone
  • Osłony na buty wysokie (9 000 szt.) – termin dostawy do 30.04.2020 r.
  • Kombinezony (4 500 szt.) – dostarczone
  • Półmaski FFP2 (16 500 szt.) – dostarczone
  • Maseczki chirurgiczne (100 000 szt.) – dostarczone
  • Łączna wartość dotychczasowych wydatków w ramach projektu RPO na środki ochrony indywidualnej do tej pory to 1 405 810,00 zł.

– To kolejna partia zakupów finansowanych ze środków unijnych. Pomoc trafi do kilkudziesięciu placówek medycznych w całym Podkarpaciu. Rozdysponowując te środki jesteśmy oczywiście w stałej łączności ze sztabem kryzysowym wojewody – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Środki ochrony osobistej zostały podzielone i spakowane przez pracowników urzędu, a następnie rozwiezione przez urzędowych kierowców. Trafią w sumie w kilkadziesiąt różnych miejsc, do wszystkich placówek medycznych prowadzonych przez samorząd województwa czyli m.in. do szpitali wojewódzkich, ale także do szpitali psychiatrycznych w Jarosławiu i Żurawicy, do centrów leczenia uzależnień. Pomoc otrzymały także: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, wszystkie stacje pogotowia ratunkowego oraz szpitale powiatowe, w których działają oddziały zakaźne.

Zakup był możliwy dzięki wsparciu unijnemu. Województwo podkarpackie dokonało go w ramach projektu realizowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na terenie województwa podkarpackiego w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2”. Samorząd województwa przeznaczył na zakupy medyczne w sumie 50 mln złotych w ramach RPO WP 2014-2020. Z tej kwoty już 25 mln zostało zakontraktowane. Ostatnim dużym zakupem w ramach tej pomocy były np. samochody dla stacji sanitarno-epidemiologicznych do przewozu próbek.

tekst: Monika Konopka
wideo: Sebastian Kieszkowski
foto: Monika Konopka / Sebastian Kieszkowski
Biuro Prasowe UMWP


Wszystkich podmiotów na Podkarpaciu, które zostały wsparte z tego zakupu jest blisko 40.

Pomoc w naszym powiecie otrzymał sanocki szpital oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe.

W pakietach znalazły się:

  • półmaski typu FFP2/FFP3 – 500 szt
  • przyłbice – 200 szt
  • osłony na buty – 250
  • maski chirurgiczne – 3 tys.
28-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)