„Życiówki” sanoczan podczas Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Zakopanem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Najmłodsi panczeniści z Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego „Górnik” wystartowali w finale Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Zakopanem. Dzięki szerokiej i utalentowanej kadrze młodzi łyżwiarze plasowali się na bardzo wysokich pozycjach przy dużej frekwencji i przywieźli do grodu Grzegorza sporo medali. Praktycznie wszyscy „górnicy” bili swoje rekordy życiowe robiąc ogromne postępy. Szczególnie cieszy to że Sanok wystawił sporo sztafet gdzie niejednokrotnie dosłownie ocierali się o medale. Widać że siła rażenia sanockich łyżwiarzy rośnie nie tylko w indywidualnych startach, ale również i w biegach drużynowych.

W najmłodszej kategorii kobiet E1 najlepiej zaprezentowała się Oliwia Dydek zajmując 14 miejsce z niewielką stratą do pierwszej 10. Tuż za Oliwią na 16 pozycji plasuje się Madlen Pietrusa, a 22 miejsce zajęła Justyna Czwerenko.

W tej samej kategorii E1 mężczyzn nasz najmłodszy zawodnik całej imprezy Olaf Podczerwiński zajął bardzo wysokie jak na jego wiek 12 miejsce, trzeba dodać że Olaf będzie występował w najmłodszej kategorii jeszcze przez najbliższe 3 lata. Tuż za kolegą klubowym na 14 miejscu zameldował się Tomasz Synowiec, który od początku sezonu zrobił ogromny postęp pnąc się z zawodów na zawody coraz wyżej.

Kategoria E2 kobiet to prawdziwy popis jazdy szybkiej Julity Krawiec, która wygrała wszystkie swoje biegi z dużą przewagą deklasując rywalki zarówno w finale jak i we wszystkich edycjach Ogólnopolskich Zawodów Dzieci. Na 12 miejscu z nie dużą stratą do czołówki melduje się Maja Pytlowany, 23 była Emilia Zając, a 28 Aleksandra Lip.

W kategorii E2 mężczyzn wystartowało 2 zawodników. Krystian Płodzień, który zajął wysokie 9 miejsce robiąc niesamowite postępy od początku sezonu, oraz Gracjan Dutkiewicz, który dopiero zadebiutował na zawodach rangi ogólnopolskiej zajmując 15 miejsce z upadkiem na jednym z dystansów.

W kategorii kobiet D1 nasza główna kandydatka do medali Jagoda Kopczak, która przez wszystkie edycje zawodów oscylowała wokół miejsc na podium, na jednym z dystansów zaliczyła upadek ostatecznie lądując na 17 miejscu. Rysz Maja zajęła 15 miejsce, a Stapińska Anna 25.

W kategorii kobiet D2 nasza jedyna dobrze zapowiadająca się reprezentantka, a zarazem debiutantka na tego typu zawodach Patrycja Dutkiewicz zajmuje 26 pozycję.

W kategorii mężczyzn D2 najlepiej zaprezentował się Szymon Hostyński, zajmując na trzech dystansach 2 miejsce, niestety na jednym z biegów zaliczył upadek, mimo tego zajął 3 miejsce w wieloboju oraz 2 w całej edycji. W pierwszej 10 meldują się jeszcze na 8 miejscu Przemysław Zając, oraz 10 Mikołaj Stabryła, a 16 miejsce zajmuje Patryk Kudła.

Nasza sztafeta 12-13 lat mężczyzn w składzie Przemysław Zając, Szymon Hostyński, Mikołaj Stabryła, Patryk Kudła wywalczyła srebrny medal.

Sztafeta 10-11 lat mężczyzn w składzie Gracjan Dutkiewicz, Krystian Płodzień, Olaf Podczerwiński, Tomasz Synowiec, prawie sprawili niespodziankę swojemu trenerowi Mateuszowi Chabko, ocierając się o medal, ostatecznie lądując na 4 miejscu po małych błędach podczas biegu.

Sztafeta kobiet 10-11 lat kobiet w składzie Julita Krawiec, Maja Pytlowany, Aleksandra Lip, Oliwia Dydek zajęły 6 miejsce.

źródło: materiały nadesłane