REKLAMA
REKLAMA

„Życiówki” sanoczan podczas Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Zakopanem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Najmłodsi panczeniści z Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego „Górnik” wystartowali w finale Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Zakopanem. Dzięki szerokiej i utalentowanej kadrze młodzi łyżwiarze plasowali się na bardzo wysokich pozycjach przy dużej frekwencji i przywieźli do grodu Grzegorza sporo medali. Praktycznie wszyscy „górnicy” bili swoje rekordy życiowe robiąc ogromne postępy. Szczególnie cieszy to że Sanok wystawił sporo sztafet gdzie niejednokrotnie dosłownie ocierali się o medale. Widać że siła rażenia sanockich łyżwiarzy rośnie nie tylko w indywidualnych startach, ale również i w biegach drużynowych.

W najmłodszej kategorii kobiet E1 najlepiej zaprezentowała się Oliwia Dydek zajmując 14 miejsce z niewielką stratą do pierwszej 10. Tuż za Oliwią na 16 pozycji plasuje się Madlen Pietrusa, a 22 miejsce zajęła Justyna Czwerenko.

W tej samej kategorii E1 mężczyzn nasz najmłodszy zawodnik całej imprezy Olaf Podczerwiński zajął bardzo wysokie jak na jego wiek 12 miejsce, trzeba dodać że Olaf będzie występował w najmłodszej kategorii jeszcze przez najbliższe 3 lata. Tuż za kolegą klubowym na 14 miejscu zameldował się Tomasz Synowiec, który od początku sezonu zrobił ogromny postęp pnąc się z zawodów na zawody coraz wyżej.

Kategoria E2 kobiet to prawdziwy popis jazdy szybkiej Julity Krawiec, która wygrała wszystkie swoje biegi z dużą przewagą deklasując rywalki zarówno w finale jak i we wszystkich edycjach Ogólnopolskich Zawodów Dzieci. Na 12 miejscu z nie dużą stratą do czołówki melduje się Maja Pytlowany, 23 była Emilia Zając, a 28 Aleksandra Lip.

W kategorii E2 mężczyzn wystartowało 2 zawodników. Krystian Płodzień, który zajął wysokie 9 miejsce robiąc niesamowite postępy od początku sezonu, oraz Gracjan Dutkiewicz, który dopiero zadebiutował na zawodach rangi ogólnopolskiej zajmując 15 miejsce z upadkiem na jednym z dystansów.

W kategorii kobiet D1 nasza główna kandydatka do medali Jagoda Kopczak, która przez wszystkie edycje zawodów oscylowała wokół miejsc na podium, na jednym z dystansów zaliczyła upadek ostatecznie lądując na 17 miejscu. Rysz Maja zajęła 15 miejsce, a Stapińska Anna 25.

W kategorii kobiet D2 nasza jedyna dobrze zapowiadająca się reprezentantka, a zarazem debiutantka na tego typu zawodach Patrycja Dutkiewicz zajmuje 26 pozycję.

W kategorii mężczyzn D2 najlepiej zaprezentował się Szymon Hostyński, zajmując na trzech dystansach 2 miejsce, niestety na jednym z biegów zaliczył upadek, mimo tego zajął 3 miejsce w wieloboju oraz 2 w całej edycji. W pierwszej 10 meldują się jeszcze na 8 miejscu Przemysław Zając, oraz 10 Mikołaj Stabryła, a 16 miejsce zajmuje Patryk Kudła.

Nasza sztafeta 12-13 lat mężczyzn w składzie Przemysław Zając, Szymon Hostyński, Mikołaj Stabryła, Patryk Kudła wywalczyła srebrny medal.

Sztafeta 10-11 lat mężczyzn w składzie Gracjan Dutkiewicz, Krystian Płodzień, Olaf Podczerwiński, Tomasz Synowiec, prawie sprawili niespodziankę swojemu trenerowi Mateuszowi Chabko, ocierając się o medal, ostatecznie lądując na 4 miejscu po małych błędach podczas biegu.

Sztafeta kobiet 10-11 lat kobiet w składzie Julita Krawiec, Maja Pytlowany, Aleksandra Lip, Oliwia Dydek zajęły 6 miejsce.

źródło: materiały nadesłane

24-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)