REKLAMA
REKLAMA

28-latek jechał po Sanoku na podwójnym gazie. Miał promil alkoholu

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał promil alkoholu.

Wczoraj po 21, w Sanoku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie promil alkoholu.

28-letni mieszkaniec powiatu leskiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

foto: archiwum policji

źródło: KPP Sanok

15-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)