REKLAMA
REKLAMA

32-latek zaproponował policjantom 500 zł łapówki!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Nawet 10 lat więzienia grozi kierowcy samochodu ciężarowego zatrzymanego do kontroli drogowej w Ustjanowej. Mężczyzna, zamiast przyjąć mandat za wykroczenie, usiłował wręczyć policjantom łapówkę, popełniając tym samym przestępstwo.

W piątek po południu w Ustjanowej policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego ciężarową scanią. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości, w postaci przekroczenie dopuszczalnej ładowności pojazdu. Kierowca scani za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak chciał inaczej załatwić tą sprawę. W celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 500 zł. Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem. Pieniądze, które przekazał funkcjonariuszom zostały zabezpieczone.

32-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

zdjęcie poglądowe / archiwum

15-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)