REKLAMA
REKLAMA

Akcja „Oddaj książkę potrzebującym” zakończona ogromnym sukcesem!

KROSNO / PODKARPACIE. Akcja zbierania książek, którą dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczego zorganizowała księgarnia Autorska oraz VIVO! Krosno, zakończyła się ogromnym sukcesem. Udało się zebrać aż 2 449 książek. Trafią one do biblioteki, która w najbliższych dniach powstanie na terenie placówki przy ulicy Powstańców Śląskich.

                                                                                                              

Akcja „Oddaj książkę potrzebującym” dobiegła końca. Od 18 października do 13 listopada organizatorom udało się zebrać aż 2 449 egzemplarzy. Książki dla Ośrodka przekazywały zarówno osoby prywatne, firmy, a także szkoły. Obecnie w OREW trwa ewidencjonowanie zebranych pozycji, pośród których znalazły się książki dla dzieci i młodzieży, albumy, poradniki, ale też literatura dla dorosłych. Instytucja planuje także regularne wypożyczanie książek rodzicom uczniów, dzięki czemu czytając je w domu będą mogli ciekawie i twórczo spędzać czas ze swoimi dziećmi.

– Książki są dla naszych uczniów ważną pomocą dydaktyczną, wykorzystywaną w zajęciach edukacyjnych, terapii logopedycznej, psychologicznej czy biblioterapii. Jesteśmy przekonani, że każdy z naszych wychowanków znajdzie coś dla siebie pośród zebranych tytułów. Dziękujemy VIVO! Krosno oraz księgarni Autorskiej za zorganizowanie akcji oraz wszystkim, którzy się w nią włączyli. Jesteśmy wdzięczni za życzliwość i okazane serce – mówi Joanna Janocha, Dyrektor OREW w Krośnie.

OREW w Krośnie to miejsce, którego misję stanowi pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Wsparcie skierowane jest do podopiecznych w wieku od 3 do 25 lat i ma charakter wielopoziomowy. Placówka prowadzi sesje rehabilitacyjne, terapię psychologiczną oraz pedagogiczną, a także zróżnicowane działania edukacyjne. W zakresie tych ostatnich Ośrodek organizuje dla podopiecznych między innymi zajęcia z gospodarstwa domowego, plastyczne czy muzyczne.

Zbiórkę na rzecz podopiecznych OREW zorganizowała księgarnia Autorska we współpracy z Centrum Handlowym VIVO! Krosno. Jej inicjatorką była Justyna Szopa, kierownik księgarni Autorska. Akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że książki były przyjmowane jeszcze kilka dni po jej zakończeniu.

Cieszymy się, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności, udało nam się zebrać tak dużą liczbę książek. Nie ukrywam, że rozmiar zbiórki bardzo nas zaskoczył. Warte podkreślenia jest też to, że wszystkie zebrane przez nas tytuły są w bardzo dobrym stanie. Wierzymy, że wspólne czytanie przekazanych książek będzie bezcennym doświadczeniem dla podopiecznych OREW – mówi Justyna Szopa, kierownik księgarni Autorskiej w Krośnie.

Przekazanie książek odbyło się 19 listopada w księgarni Autorskiej. Wzięli w niej udział pracownicy
i podopieczni OREW oraz przedstawiciele księgarni i VIVO! Krosno. W ramach podziękowania, dzieci wręczyły organizatorom akcji ręcznie wykonane kwiaty i upominki.

Księgarnia Autorska i VIVO! Krosno już myślą o kolejnej ciekawej inicjatywie.

materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kopany RÓW w ŚRODKU społeczeństwa! CHOROBOTÓWRCZE PRZEPISY! ZAMORDYSTYCZNE CIĄGOTY!

tvPolska

 

25-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)