REKLAMA
REKLAMA

Raport o liczbie mieszkańców Podkarpacia

PODKARPACIE. W 2021 roku na Podkarpaciu utworzono kolejne miasto. Prawa miejskie uzyskało Dubiecko. Tym samym wszystkich miast w województwie podkarpackim jest obecnie 52. W porównaniu z 2020 rokiem, tylko w dziewięciu z nich zwiększyła się liczba mieszkańców.

                                                                zdjęcie podglądowe
W miastach na koniec pierwszego półrocza 2021 roku mieszkało 877,4 tys. ludności województwa podkarpackiego
Największym miastem był Rzeszów, który na koniec czerwca 2021 roku liczył 198,5 tys. mieszkańców. Na drugim miejscu uplasował się Mielec z 59,8 tys. mieszkańców, a na trzecim Przemyśl59,3 tys. mieszkańców.

Najmniejszym miastem było Dubiecko, liczące 0,9 tys. mieszkańców
Na koniec pierwszego półrocza 2021 roku, w dziewięciu miastach województwa podkarpackiego (Rzeszów, Głogów Młp., Tyczyn, Pilzno, Sędziszów Młp., Sokołów Młp., Kołaczyce, Radomyśl Wielki i Brzostek), odnotowano wzrost liczby mieszkańców, w porównaniu z tym samym okresem ub. roku.

W 7 miastach wzrost był niewielki – od 2 do 112 mieszkańców
Natomiast w dwóch pozostałych, w Rzeszowie i Głogowie Młp. przyrost ludności był już znaczący. W Rzeszowie liczba mieszkańców zwiększyła się o 1,7 tys., a w Głogowie Młp. o 1,2 tys. tj. o 14,1%. Należy jednak zaznaczyć, że wzrost liczby mieszkańców Rzeszowa nastąpił w dużej mierze poprzez przyłączenie Pogwizdowa Nowego, a Głogowa, w wyniku przyłączenia miejscowości Styków i części miejscowości Rudna Mała.

Największy spadek liczby mieszkańców odnotowały Przemyśl i Stalowa Wola
 Na koniec pierwszego półrocza 2021 roku, każde z tych miast liczyło o 1,1 tys. mniej mieszkańców niż na koniec czerwca 2020 roku.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kopany RÓW w ŚRODKU społeczeństwa! CHOROBOTÓWRCZE PRZEPISY! ZAMORDYSTYCZNE CIĄGOTY!

tvPolska

 

25-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)